Gdzie pojechać na wakacje w Polsce? 5 propozycji na aktywny wypoczynek!

Gdzie pojechać na wakacje w Polsce? 5 propozycji na aktywny wypoczynek!
podróże

Wakacje to idealny czas relaksu. Jedni marzą o tym by wyjechać gdzieś na ciepłą plażę i w końcu móc leżeć na niej cały dzień, a inni czekają tylko na to, aż w końcu będą mogli wyruszyć, zdobywać górskie szczyty. Jest wielu zwolenników pasywnego, jak i aktywnego wypoczynku. Ten tekst jest dla tych, którzy lubią ruch. Oto 5 propozycji na aktywne wakacje!

1. Góry relaksujące

Pod tą nazwą kryją się wszelkie polskie góry, które nie są jakoś szczególnie trudne czy niebezpieczne. Są to wszystkie miejsca, gdzie wchodzenie jest średnio trudne za to widoki i wszechobecna zieleń doskonale wpłynie na nasze samopoczucie. Kontakt z przyrodą jest idealnym pomysłem na to, by dobrze odpocząć.

Przykładowym miejscem, gdzie warto się udać, jest Beskid Śląski. W nim możemy wybrać sporo ciekawych szlaków, które zapewnią nam piękne widoki. Dla osób, które nie mają dobrej formy, jest też pewne ułatwienie, a mianowicie koleje linowe, które pozwolą nam dotrzeć bez wysiłku w piękne miejsca położone wysoko. Możemy w taki sposób zdobyć m.in. Czantorię.

2. Góry wymagające

Te miejsca są już przeznaczone dla bardziej zaawansowanych ludzi, którzy mają doświadczenie w chodzeniu po górach i odpowiedni sprzęt do tego. Najbardziej popularnym miejscem są okolice Morskiego Oka. Musimy wiedzieć, iż chodzenie po niektórych szlakach w Tatrach wiąże się z pewnym ryzykiem.

Dla tych, którzy poszukują adrenaliny, idealnym wyzwaniem będzie trasa przechodząca przez bardzo niebezpieczne miejsce, jakim jest Orla Perć. Choć jest to trasa tylko dla bardzo doświadczonych ludzi, na której nie obyło się bez wypadków śmiertelnych to i tak przyciąga ona wielu do siebie. Góry mają coś w sobie magicznego, przez co bez problemu można się w nich zakochać. Piękne widoki ze szczytów rekompensują z nawiązką wysiłek związany z wchodzeniem na dane miejsce.

3. Może nad morze?

Morze to klasyka tak jak i góry. Natomiast nie musimy tutaj tylko wylegiwać się na plaży. Warto zakosztować wielu ciekawych atrakcji, jakie można tam znaleźć. Kite surfing, żeglowanie, pływanie długodystansowe — tylko nasza fantazja i zasobność portfela ogranicza to, co będziemy tam robić. Można wspaniale spędzać czas aktywnie za dnia. Natomiast wieczorem czy to w Ustce, czy w Mielnie możemy udać się na tańce do białego rana, co też jest ciekawą formą aktywności!

4. Szlak Orlich Gniazd

Czyli trasa, która leży między Krakowem a Częstochową to miejsce w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Można zwiedzać te rejony na różne sposoby. Najciekawszym jest kilkodniowe przejście całej trasy. Można zacząć od Częstochowy, w której też warto zwiedzić wiele ciekawych miejsc, takich jak Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze a skończyć w Krakowie gdzie także warto dłużej zabawić. Przez całą drogę będzie można przeżyć wiele przygód, zwiedzić wiele pięknych miejsc, starych zamków.

5. Czarno to widzę, czyli Śląsk

Gdzie pojechać na wakacje? Może na Śląsk? Mało kto wie, ile jest tam ciekawych miejsc. W Zabrzu można zwiedzić zabytkową kopalnię węgla kamiennego „Guido” a w Katowicach są piękne dzielnice warte uwagi takie jak Nikiszowiec. Aktywnie można zrobić sobie spacer po najciekawszych miejscach na Śląsku lub… wziąć udział w licznych zawodach sportowych takich jak Silesia Maraton!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podróże dla singli - jak się bawić samemu
podróże
Podróże dla singli – jak się bawić samemu?

Wycieczki to świetny sposób na podładowanie baterii i zrelaksowanie się po całym roku ciężkiej pracy. Jednak co jeśli nie mamy z kim wyjechać? Nie każdy może pochwalić się posiadaniem drugiej połówki. Z kolei nasi znajomi nie zawsze muszą mieć czas, chęci czy pieniędzy, żeby razem z nami wybrać się na …

atrakcje Bali
podróże
Bali – atrakcje na wyspie

Bali jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp całego Archipelagu Indonezyjskiego. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ ma ona szereg atrakcji do zaoferowania niemal każdemu. Niezależnie od tego, czy wolimy wypoczywanie na plaży, sporty wodne, zwiedzanie czy podziwianie cudów natury możemy być pewni, że na Bali https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali/ znajdziemy coś dla …

Indonezja
podróże
Indonezja – największe wyspiarskie państwo świata

Śmiało można powiedzieć, że najpiękniejszym krajem na świecie jest Indonezja. Zajmuje ona archipelag liczący niemal siedemnaście tysięcy wysp. Nie wszystkie wyspy są zamieszkane. Niektóre nawet nie mają swojej nazwy. Jest to najpopularniejszy kraj Azji Południowo Wschodniej. To także największy kraj muzułmański świata w związku z czym nie wskazane jest noszenie …

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na co zwrócić uwagę w momencie zakupu polaru?
Na co zwrócić uwagę w momencie zakupu polaru?

Polary charakteryzują się lekkością, wygodą, dobrym trzymaniem ciepła i przepuszczalnością powietrza. To właśnie te cechy zadecydowały o tym, że stały...

Zamknij