Atmosfera i miejsca warszawskiej Pragi – co musisz zobaczyć?

Wielu z nas zapewne odwiedziło w swoim życiu Warszawę. Jej nowoczesność, rozmiar oraz rozmaite atrakcje, bez wątpienia zdumiewają wszystkich turystów. Jednakże jak ogromna ilość osób, które były w stolicy, nie odwiedziły jednego z jej najpiękniejszych zakątków- Pragi. Jest to pozycja o tyle różna, zabytkowa, gdyż niejako odstaje ona od tętniącego życiem centrum. Pośród klimatycznych budynków ze starej cegły, znajduje się wiele miejsc, które warte są uwagi. Warto wiedzieć iż kiedyś była odrębnym miasteczkiem. Obecnie dzieli się na dwie części Pragę Północ oraz Południe.

Praga podczas wszelakich wojen w przeszłości (potopu szwedzkiego, powstania listopadowego, wojen napoleońskich i tak dalej) była niejednokrotnie zniszczona. W dalszym ciągu można napotkać budynki, które noszą na sobie ślady wojen. Jednak jest to obszar Warszawy, który podczas II wojny światowej został dotknięty najmniej. Stąd tak dobrze zachowanie zabudowania. Poprzez swój niezwykły klimat i atmosferę, z czasem Praga stała się idealnym miejscem dla amatorów kultury i artystów. Powstało tam wiele galerii sztuki i wyjątkowych restauracji czy lokali.

Najciekawsze miejsca

  • Miejski Ogród Zoologiczny

Jedno z niewielu takich miejsc, gdzie zwykły ogród zoologiczny połączono z ogromnym metrażem, co daje wrażenie przestronności i niezwykle ułatwia zwiedzanie. Nie mamy wrażenia przytłoczenia gatunkami znajdującymi się w środku.

  • Muzeum PRL

Dla każdego miłośnika tamtego okresu lub po prostu dla tych, którzy są ciekawi jak w tamtym okresie wyglądało życie twórcy stworzyli coś niezwykłego. Jest to nic innego jak po prostu mieszkanie, które w środku wygląda jak gdyby było wyjęte rodem z komunistycznej Polski. Oprócz mieszkania znajdziemy też różnego rodzaju elementy, pamiątki z tamtego okresu, przedmioty.

  • Park Skaryszewski

Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najpiękniejszych i najstarszych parków w Warszawie. Jest on oficjalnie zabytkiem, gdyż posiada ponad 120 lat. Jeden z lepiej zachowanych parków krajobrazowych na terenie stolicy.

  • Bazar Różyckiego

Kultowe miejsce na obszarze Pragi. W ciągu dnia przepełniony ludźmi. Można tam zakupić wiele ciekawych przedmiotów, głownie starych, zabytkowych. Perełka tego typu na praskiej warszawie. Nieopodal znajdziemy coś dla tych zainteresowanych kulinariami, a raczej tych, którzy chcieliby spróbować słynnego warszawskiego dania- lornetki z meduzą. Jest to nic innego jak dwie setki wódki oraz nóżki w galarecie. Dostaniemy to w miejscu zwanym Opary Absurdu, w którym wystrój zapewne przypomni nam lata 80.

  • Makieta City- Miniaturowy Świat

Tego rodzaju obiekt, został stworzony nie tylko dla dzieci. Dokładność detali i precyzja powodują, że nawet dorośli będą w siódmym niebie podczas zwiedzania. Wspaniała atrakcja z niepowtarzalnym klimatem. Jak mówi wielu ,,Polska w miniaturze”. Doskonale odwzorowane zabudowania, miasta, pociągi, rzeki itp.

Warszawska Praga- co warto zobaczyć?

Dla miłośników sztuki ulicznej również znajdzie się coś specjalnego. Mianowicie znaczny obszar Pragi pokryty jest muralami i malowanymi ulicznymi obrazami. Jest to na pewno jeden z elementów, który czyni Pragę wyjątkową i zapewnia ten niezwykły czar.

Spacerując warszawską Pragą w oczy rzuci się nam bezapelacyjnie jeden z najstarszych warszawskich kościołów. Zwany przez lokalnych mieszkańców warszawskim Notre Dame. Obiekt znajduje się niedaleko Parku Praskiego, w którym to możemy udać się do ogrodu zoologicznego. Kościół ten, a właściwie bazylika św. Michała Archanioła jest na pewno czymś na co warto zwrócić uwagę.

W praktycznie każdej kawiarni czy restauracji oprócz kawy czy dań, będziemy mogli trochę przenieść się w czasie. Lokale te pełne antyków, o specjalnym wystroju na pewno umilą nam nasze chwile spędzane w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *