Indonezja – kraj pięknej przyrody i przyjaznych ludzi

wycieczka

Kilka słów i Indonezji

Indonezja to jeden z ciekawszych kierunków turystycznych. Ten odległy kraj, położony w Azji Południowo-Wschodniej składa się z ponad 17 tysięcy wysp, z których większość jest niezamieszkana. Najbardziej znane miejsca to Sumatra, Jawa (z 32-milionową stolicą Dżakartą) oraz Bali.

Jest to bardzo zróżnicowany kraj zamieszkały przez około 250 milionów ludzi, należących do 250 grup etnicznych i posługujących się 600 dialektami. Indonezja jest znana jako największy na świecie kraj muzułmański, ale w jej granicach znajdują się również miejsca, gdzie większość mieszkańców stanowią inne grupy religijne np. protestanci (wyspa Sumba).

Przyroda, architektura, zwierzęta

Indonezja to przede wszystkim piękna, dzika przyroda oraz egzotyczna fauna. Na Bali znajdziemy piaszczyste plaże otoczone idealnymi dla fanów nurkowania i surfowania turkusowymi wodami wraz z bogatą rafą koralową. Natomiast Sumatra to dzika dżungla, gdzie można spotkać orangutany i słonie. Indonezja jest również krajem aktywnym sejsmicznie – ma 137 czynnych wulkanów. Niektórzy turyści decydują się na zwiedzanie tych miejsc oraz wspinaczkę w okolice kraterów.

Kraj ten oferuje również wiele atrakcji miłośnikom ciekawej architektury, którzy na Jawie mogą obejrzeć buddyjskie i hinduistyczne świątynie. Najbardziej znana z nich Prambanan została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Indonezja to także miejsce życia słynnych waranów z Komodo, które można oglądać z pokładu statku rejsowego. Inne, interesujące zwierzęta można spotkać na Sumatrze w obrębie Parków Narodowych, gdzie żyją m.in. orangutany, nosorożce, białe słonie i tygrysy sumatrzańskie.

Najlepszy termin na wakacje w Indonezji

Najlepsze terminy na wyjazd do Indonezji to czerwiec i lipiec, ponieważ panuje wtedy pora sucha. Jest to kraj z bardzo gorącym klimatem, gdzie praktycznie cały rok występuje wysoka temperatura, ale w porze deszczowej opady mogą popsuć turystom komfort zwiedzania.

Do Indonezji można wybrać się z biurem podróży lub samodzielnie. Wygodniej jest wykupić wyjazd zorganizowany, chociażby z tego powodu, że niewielu tubylców posługuje się angielskim, co utrudnia organizację wycieczek. Koszt wyjazdu z biurem podróży wynosi od około 13 do 17 tys. zł. Samodzielny wyjazd również nie jest tani z uwagi na m.in. wysoki koszt biletu lotniczego.

O czym warto pamiętać

W Indonezji powinno się pić tylko wodę butelkowaną lub przegotowaną i szczególnie dbać o czystość rąk. Jeśli decydujemy się na wyjazd poza Sumatrę i Bali, wówczas należy profilaktycznie przyjmować leki przeciwmalaryczne. W Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień, warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ w wypadku choroby koszt leczenia szpitalnego jest bardzo wysoki. W Dżakarcie znajduje się Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie można udać się po pomoc w razie poważniejszych problemów.

Indonezja to kraj pięknej przyrody i przyjaznych ludzi, ale jak wszędzie należy zachować odpowiednią ostrożność i podróżować tak, aby przywieźć do domu tylko przyjemne wspomnienia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj 5 najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie
wycieczka
1
Poznaj 5 najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie

Wybierając wakacje na Mauritius wiesz już z pewnością, że to niewielka wyspa, która zachwyca swoją różnorodnością. Jest niezwykle popularna, jako miejsce egzotycznych ślubów lub destynacja wybierana na podróż poślubną. Przez wielu nazywana rajem. Co kryje? Poznajcie pięć najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie. Ogród botaniczny Jest usytuowany w Pamplemousses i zachwyca egzotyczną, …

Co warto zwiedzić we Lwowie
wycieczka
Co warto zwiedzić we Lwowie

Lwów jest miastem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Słuchając historycznych opowieści wielu z nas pragnie poznać miejsca, które są w nich wspominane. Fakt, że Lwów należał kiedyś do Polski jeszcze bardziej wzbudza sentyment turystów. Co warto zwiedzić we Lwowie, kiedy już się tam znajdziemy? Oto kilka propozycji. Co warto zwiedzić we …

Co zwiedzić w 1 dzień? – ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę
wycieczka
Co zwiedzić w 1 dzień? – ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę

Mając dzień wolny chcielibyśmy przede wszystkim odpocząć, po ciężkim tygodniu pracy. Możesz wybrać kanapę i spędzić dzień przed telewizorem. Jeśli jednak chcesz bardziej aktywnie wypocząć wybierz się na wycieczkę! Co zwiedzić w 1 dzień? –  ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę znajdziesz w tym artykule. Solec Kujawski Rodzinna wycieczka do Solca …

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy pojechać na Bali
Kiedy pojechać na Bali

Wielu osobom marzy się wyjazd na Bali. Jest to wyspa, która leży w Azji i zachęca podróżników do odwiedzin. Jednak...

Zamknij