Ulubione kierunki Polaków

Ulubione kierunki Polaków

Pandemia pokrzyżowała plany wielu wielbicielom podróży. Przez ostatnie półtorej roku entuzjaści odkrywania nowych miejsc, a także osoby związane z branżą turystyczną mogły czuć się zawiedzione ograniczeniami, które spowodowały zmniejszenie się ruchu turystycznego. W ostatnich miesiącach jednak, podróżowanie powoli wraca do łask, zaś turystyka ma szansę odbić się od dna. Ludzie spragnieni są wyjazdów za granicę i marzą o tym, by wyrwać się z domu choćby na krótki czas.

Nieustępliwy Zachód

Wciąż jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych, wybieranych przez Polaków, są ciepłe kraje na zachodzie Europy. Przodują oczywiście Hiszpania i Włochy, gdzie turyści z kraju nad Wisłą podróżują najczęściej. Ciepłe morze śródziemne od lat przyciąga entuzjastów wypoczynku wśród palm i na piaszczystych plażach. Coraz częściej jednak wybieramy także, należące do Hiszpanii, Wyspy Kanaryjskie. Fenomenem Teneryfy, Gran Canarii oraz Fuertaventury jest to, że oferują bardzo wiele atrakcji i są doskonałą opcją zarówno dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i tych, którzy lubią całymi dniami wygrzewać się w słońcu na plaży, czy na basenie. Kanary są także dość daleko i specyficzny klimat tych wysp wulkanicznych przywodzi na myśl krajobrazy znane z Ameryki Południowej.

Nie od dziś wiadomo też, że Polacy uwielbiają Włochy. Włoska kuchnia jest popularna na całym świecie, jednak w Polsce cieszy się szczególnym upodobaniem. Dlatego też chętnie decydujemy się na spędzenie wakacji na Sycylii, w Rimini, czy w Bari. Włosi są bardzo otwarci i gościnni, co sprawia, że obywatele kraju nad Wisłą czują się w tym kraju niezwykle komfortowo.

Magiczne Bałkany

Rosnącą popularnością cieszą się również kierunki południowe, w szczególności kraje bałkańskie oraz Grecja i Turcja. O ile te dwa ostatnie kraje są bardzo dobrze znane turystom z Polski, o tyle nie każdy wie, że kraje takie jak Albania, czy Czarnogóra również mają wiele do zaoferowania. Szczególnie ciekawą opcją jest Albania, która w ostatnich latach postawiła na zdecydowany rozwój sektora turystycznego. Kraj nad Adriatykiem kusi przede wszystkim niskimi cenami oraz dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Jest tutaj gdzie plażować, ale można także zwiedzić okoliczne atrakcje, wybrać się do Macedonii, Czarnogóry, czy nawet do Grecji.

Niekwestionowanym liderem wśród kierunków południowych pozostaje Chorwacja. Kraj, który kulturowo jest bardzo bliski Polsce. Chorwaci są niezwykle życzliwi i gościnni, zaś magiczne uliczki Dubrovnika to obowiązkowy przystanek każdego fana podróży i zwiedzania zabytków.

Dodaj komentarz