Bali – atrakcje na wyspie

Bali – atrakcje na wyspie

Bali jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp całego Archipelagu Indonezyjskiego. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ ma ona szereg atrakcji do zaoferowania niemal każdemu. Niezależnie od tego, czy wolimy wypoczywanie na plaży, sporty wodne, zwiedzanie czy podziwianie cudów natury możemy być pewni, że na Bali https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali/ znajdziemy coś dla siebie.

Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot (“Pura” oznacza świątynia w języku balijskim) jest jedną z najbardziej znanych świątyni na Bali, w dużej mierze z powodu jej fantastycznego umiejscowienia. Świątynia ta znajduje się na kamienistej mini-wyspie otoczonej falami. Dla mieszkańców Bali, jest to jedna z najważniejszych i otoczonych największą czcią świątyń. Została zbudowana na początku XVI wieku. Niestety z przyczyn religijnych turyści nie mają prawa wstępu do środka świątyni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby obejść ją dookoła, zrobić zdjęcia i starać się wchłonąć atmosferę związaną z przebywaniem w miejscu tak znaczącym dla lokalnej kultury. Chwilę relaksu mogą dostarczyć także liczne znajdujące się nieopodal restauracje.

Małpi las w Ubud

Małpi las w Ubud, znany też pod nazwą Święte Sanktuarium Małpiego Lasu, z oczywistych względów jest jedną z największych atrakcji nie tylko w turystycznym mieście Ubud, ale i w całym Bali. Odwiedzenie go jest gratką dla każdego podróżnego, ale zwłaszcza dla miłośników zwierząt i fotografów. Nie dość, że można z bliska zobaczyć ogromną ilość sympatycznych makaków, to odbywa się to nie w zoo, a autentycznym fragmencie dżungli. Zwiedzający mogą poruszać się ścieżkami wiodącymi przez gęsty las w otoczeniu drzew bananowych, co rusz natrafiając na pokryte mchem statuy czy pozostałości starożytnych świątyń. Nic nie jest w stanie pobić otaczającej to miejsce atmosfery. Warto pamiętać, aby podczas zwiedzania zwracać szczególną uwagę na swoje otoczenie, a także zadbać o bezpieczeństwo przedmiotów osobistych. Warto pamiętać, że próby zbliżenia się do małp mogą zostać odebrane przez nie jako sygnał agresji i są niezalecane.

Plaża w Kuta

Bali oferuje oczywiście także bardziej klasyczne formy wypoczynku letniego. Plaża w Kuta pozwoli na relaks w tradycyjnym stylu: opalanie, pływanie, surfboarding czy nurkowanie. Dodatkiem jest szereg barów i restauracji ciągnący się wzdłuż wybrzeża, który pozwoli na skosztowanie tradycyjnej balijskiej kuchni podczas przerwy w plażowaniu. Z pewnością pomiędzy dniami zapełnionymi wycieczkami do świątyń, jezior i wulkanów warto poświęcić jeden właśnie na plażę w Kuta.

Różnorodność i bogactwo rozrywek, jakie czekają na nas w Bali, całkowicie tłumaczą popularność jaką cieszy się ta wyspa. Jest to z pewnością świetne miejsce na spędzenie wakacji.

Dodaj komentarz