Last minute – kiedy ceny wakacji są najniższe?

Last minute – kiedy ceny wakacji są najniższe?

Nieprzerwanie popularnością cieszą się wśród Polaków wakacje last minute, a więc rezerwowane na niedługi czas przed ich rozpoczęciem. Powszechnie uważa się, że w ten sposób można upolować dobrą okazję i sporo zaoszczędzić. Dla osób dysponujących niewielkim budżetem może to być jedyna możliwość na pojechanie na wymarzoną wycieczkę. Wielu szuka odpowiedzi na pytania odnośnie wycieczek last minute – kiedy ceny wakacji są najniższe i jak ich szukać?

Kiedy szukać ofert last minute?

Standardowe ceny nawet krótkich wycieczek zagranicznych rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych. Dla sporej części populacji jest to cena zaporowa, tak więc popularnością cieszą się oferty last minute, które w teorii powinny być tańsze. Mamy w końcu znacznie mniej czasu na załatwienie formalności, zgromadzenie środków i zorganizowanie urlopów. Z tych powodów nie każdy będzie w stanie skorzystać z tego typu ofert. Im więcej ludzi ma wybierać się na daną wycieczkę, tym trudniejsze będzie zorganizowanie wszystkiego tak, aby każdemu pasowało. Nie zawsze też może być dostępna wystarczająca ilość miejsc.

Trzeba też liczyć się z tym, że oferty last minute są najbardziej opłacalne i najłatwiejsze do znalezienia w miesiące, które są najmniej atrakcyjne turystycznie, a więc miesiące zimowe z wyłączeniem świąt. Czas wakacji cechuje się wysokimi cenami i brakiem miejsc. Da się także wychwycić dobre oferty w okresach bardziej przyjaznych podróżującym, nie jest to jednak opcja dla każdego. Początek czerwca może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest niedostępny dla rodzin z dziećmi i studentów. Podobnie ma się sprawa z końcem września i początkiem października. Jest duża szansa, że wycieczkę znajdziemy znacznie taniej, a pogoda jest wtedy jeszcze na tyle dobra, że powinniśmy być w stanie dobrze spędzić czas.

Gdzie znaleźć wakacje last minute?

Internet jest zdecydowanie najlepszym miejscem na poszukiwanie dobrych ofert. Jeśli w danym momencie nie możemy znaleźć żadnej nas interesującej, nic straconego! Z łatwością można ustawić sobie na wielu stronach alert wakacji last minute – kiedy ceny wakacji są najniższe, zostaniemy o tym natychmiast powiadomieni mailowo lub poprzez powiadomienie w przeglądarce. Przeglądać możemy nie tylko strony agencji turystycznych, ale też bezpośrednio linii lotniczych i hoteli. Należy pamiętać, że dobre oferty zazwyczaj znikają w błyskawicznym tempie, dobrze jest więc zorientować się, o której godzinie dana agencja aktualizuje swoją stronę internetową i przeglądać ją akurat w tym momencie.

Dzięki wakacjom last minute można rzeczywiście dużo oszczędzić, nie jest to jednak opcja dla każdego. Niełatwe może okazać się także znalezienie odpowiedniej oferty.

Dodaj komentarz