Poznaj 5 najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie

Poznaj 5 najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie

Wybierając wakacje na Mauritius wiesz już z pewnością, że to niewielka wyspa, która zachwyca swoją różnorodnością. Jest niezwykle popularna, jako miejsce egzotycznych ślubów lub destynacja wybierana na podróż poślubną. Przez wielu nazywana rajem. Co kryje? Poznajcie pięć najpiękniejszych miejsc na Mauritiusie.

Ogród botaniczny

Jest usytuowany w Pamplemousses i zachwyca egzotyczną, bujną roślinnością. Dumą ogrodu są palmy Talipot, a oprócz nich w tym miejscu możemy zobaczyć na własne oczy lotosy i kilkudziesięciometrowe drzewa. Palmy Talipot to drzewa posiadające największy na świecie kwiatostan – liczy od sześciu do ośmiu metrów! Najlepiej wybrać się na Mauritius w czasie ich kwitnienia. Wtedy możemy zaobserwować ogromne kremowo-żółte kwiatostany, których nie zobaczymy w innych ogrodach botanicznych na świecie.

Park Narodowy

Położony w Black River Gorges zajmuje powierzchnię o wielkości aż 6500 hektarów! Jest porośnięty bujną, egzotyczną roślinnością, która zachwyca różnorodnością barw i kolorów. Oprócz roślinności będąc na miejscu warto też wypatrywać różowych gołębi, a przystanek w zwiedzaniu można zrobić sobie nad Wodospadami Aleksandra. Wczasy na Mauritiusie to więc gratka dla prawdziwych koneserów.

Crystal Rock

Jedno z bardziej urokliwych miejsc na Mauritiusie. Doskonały dodatek do rejsu motorówką lub katamaranem. Jest to niewielka skała, która wybija się pośród lazurowej wody. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na płytką wodę – dobrze będą się tam bawić osoby, których pasją jest nurkowanie.

Malowniczy kościółek

Mowa o Saint Gabriel Church, który znajduje się w centrum wyspy i położony jest w miłej, sielskiej okolicy wśród terenów rolniczych. Wybudowano go w 1939 roku, kiedy to wyspiarskie państwo było jeszcze pod panowaniem brytyjskim. Sam kościół wyróżnia się wyjątkowym, jak na swoje otoczenie wyglądem – potężna, kamienna budowla wybija się z pośród egzotycznego krajobrazu. W szczególności warto wybrać się tam o zachodzie słońca, gdzie pośród murów można wtopić się w niezwykły, romantyczny nastrój.

Ziemia Siedmiu Kolorów

To doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie niezwykłe widoki. Będzie idealnym uzupełnieniem całodziennej wycieczki w głąb wyspy. Ziemia w tym miejscu wygląda jak z bajki i mieni się tęczą kolorów – od żółtego po wszystkie odcienie fioletu. Polecana osobom kochającym trekking i wszystkim tym, którzy wakacje na Mauritiusie chcą spędzić aktywnie.

Mauritius to jedno z najciekawszych miejsc na naszej planecie. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby ceniące sobie ciszę i spokój oraz romantyczne wieczory, a także miłośnicy sportów wodnych i pieszych wycieczek. Zdecydowanie warty polecenia i zobaczenia o każdej porze roku.

1 Comment

Dodaj komentarz