Władysławowo – plaża, Ocean Park i inne atrakcje

Władysławowo – plaża,  Ocean Park i inne atrakcje

Okazja do tego, aby na żywo zobaczyć najgroźniejsze morskie i oceaniczne zwierzęta zdarza się dość rzadko. Polskie zoo wciąż są pod tym względem słabo wyposażone, a wodne parki w Polsce policzyć można na palcach jednej ręki. Tym bardziej więc warto się wybrać do Władysławowa, gdzie czeka na nas nie tylko plaża i morze, ale właśnie jeden z takich parków i to wyposażony bardzo bogato, przez co spędzimy w nim nawet kilka godzin. I nie będziemy się przy tym wcale nudzić.

Dzień, dwa czy cały urlop?

Wizyta we władysławowskim Ocean Parku to jednak spory problem logistyczny – z reguły więc turyści decydują się przyjechać tu na dłużej i spędzić tutaj cały swój urlop, zamiast przyjeżdżać na dzień lub dwa. I nic dziwnego, ponieważ noclegi we Władysławowie kuszą niskimi i atrakcyjnymi cenami, ogromnym wyborem i przede wszystkim zróżnicowaniem ofert. Bez problemu znajdziemy tu elegancki apartament dla dwojga, pokój pojedynczy czy nawet osobny domek do wynajęcia wraz z łazienką, kuchnią i tarasem.
Niektórzy turyści przyjeżdżają jednak na jeden dzień, robiąc sobie jednodniową wycieczkę: najczęściej tyczy się to jednak osób, które już spędzają urlop gdzieś w okolicach (nawet w Trójmieście) i przyjeżdżają tylko po to, by zobaczyć wspaniały Ocean Park. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak zatrzymanie się we Władysławowie na dłużej i spędzenie tutaj urlopu: samemu, z rodziną lub ze znajomymi.

Co jeszcze?

Oczywiście Ocean Park nie jest jedyną atrakcją we Władysławowie, którą warto zobaczyć, gdy już się jest w tym mieście. Na turystów czeka również kilka innych miejsc, w tym dwa fantastyczne muzea. Jedno z nich usytuowane jest w latarni morskiej i porusza właśnie historię latarnictwa; drugie z kolei mieści się w zabytkowym Domu Rybaka i jest niepowtarzalnym… Muzeum Motyli. To jedna z największych europejskich kolekcji, którą musi zobaczyć każdy – nawet jeśli motyle i owady niezbyt go interesują. We Władysławowie znajdują się również Aleja Gwiazd Sportu, czyli osób zasłużonych dla regionalnego, ale i narodowego sportu, port rybacki, gdzie można kupić tanio świeże ryby oraz wyruszyć w morze, by wędkować, a także muzeum Hallerówka. Dla młodszych osób miasto oferuje z kolei możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach – dyskotekach, zabawach na plaży – a także w koncertach, których w okresie letnim nie brakuje

Dodaj komentarz