Chorwackie miasto Rovinj – pozwól oczarować się piękną architekturą

Chorwackie miasto Rovinj – pozwól oczarować się piękną architekturą

Chorwacja to chętnie wybierane przez Polaków miejsce na urlopowy wypoczynek. To dlatego, że wyróżnia się wspaniałą pogodą, cudownym klimatem oraz zjawiskowymi miejscami i urokliwymi widokami. Na szczególną uwagę w tym kraju zasługuje miasto Rovinj, które stanowi najpiękniejsze miejsce Półwyspu Istria. Miejsce to wyróżnia się przy tym pięknymi i doskonale wyposażonymi noclegami, które możesz zarezerwować na https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/istria/rovinj/, w świetnej cenie. Jeśli zatem marzy Ci się wyjazd do Chorwacji, a przy tym chcesz spędzić udany urlop na plaży i w hotelu z basenem oraz cudownym widokiem na morze to warto zarezerwować pobyt w Rovinj.

Miasto Rovinj – położenie geograficzne i klimat

W Chorwacji znaleźć można wiele, ciekawych miejsc o zróżnicowanym klimacie i ciekawym krajobrazie. Jednym z nich jest miasto Rovinj, które przez wielu turystów określane jest jako chorwacka Wenecja lub Saint Tropez. Nazwa ta pojawiła się stąd, że miasto ma bardzo zbliżoną architekturę do tych miejsc. Oprócz tego cechują je wąskie uliczki i eleganckie stare miasto we włosko-weneckim, kolorowym stylu.

Nadmorskie miasteczko Rovinj znajduje się na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria. Tak na dobrą sprawę przez większość czasu miejsce to znajdowało się na wyspie otoczonej pięknym Morzem Adriatyckim. Dopiero w XVIII wieku wyspa została połączona z lądem poprzez zasypanie przesmyku.

Jeżeli chodzi o klimat, to w Rovinj tak jak przystało na Chorwację, jest to śródziemnomorski klimat, w którym w okresie letnim dominuje piękne, gorące słońce. Oczywiście w okresie zimnym jest tam dużo chłodniej – przeważnie około 10 stopni Celsjusza. Z tego powodu warto zaplanować swój wakacyjny wyjazd już teraz i zarezerwować hotel w najlepszym okresie turystycznym, który przypada w sierpniu.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Rovinj?

Rovinj to malownicze miasto, które z pewnością pokochają osoby uwielbiające Włochy oraz Wenecję. Na szczególną uwagę turystów zasługuje Stare Miasto, w którym znajduje się wiele, malowniczych uliczek. Na szczególną uwagę zasługuje ul. Grisia, która jest bardzo popularna wśród turystów. Jeżeli chodzi o najbardziej znane atrakcje, to jest to:

  • Klasztor Franciszkanów;
  • Kościół św. Eufemii w stylu weneckiego baroku;
  • Łuk Balbiego, czyli dawniejsza brama miejska;
  • Park Zlatni Rt, który jest malowniczym, leśnym parkiem i rezerwatem przyrody w zachodniej części miasta.

Na uwagę zasługują również okoliczne piaszczysto-żwirowe plaże o łagodnym zejściu do morza. W mieście znaleźć można również piaszczyste plaże. Przed wyjściem na nie, koniecznie zabierz ze sobą olejek do opalania z dobrym filtrem.

Dodaj komentarz