Gdzie na urlop w polsce?

Gdzie na urlop w polsce?

 Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla większości osób jest to czas urlopów, dlatego warto odpowiednio wcześnie zaplanować pobyt w wybranym miejscu i sprawdzić lokalne atrakcje i udogodnienia, które znacznie umilą wypoczynek i dostarczą niezapomnianych wrażeń. 

 Nieznane nadmorskie miejscowości – gdzie warto się wybrać?

Popularne nadmorskie kurorty w szczycie sezonu cieszą się ogromną popularnością. Zdecydowanie lepszym wyborem mogą być nieodkryte jeszcze miejsca, które są wolne od tłumów turystów i pozwalają odpocząć z dala od zgiełku miast. Na uwagę zasługują takie miejscowości jak:

  • Białogóra, malownicza wieś, położona w powiecie puckim. W centrum z łatwością znaleźć można kwatery, pokoje a nawet przestronne domki letniskowe,
  • Sasino, wioska oddalona zaledwie 4 kilometry od morza. Na plażę dotrzeć można w kilka minut samochodem bądź udać się na dłuższy spacer,
  • Mieroszyno, położone jedynie 2 kilometry od Jastrzębiej Góry. Z kwatery w kilka chwil można dotrzeć do samego centrum popularnego letniego kurortu lub udać się na cichą, nie przeludnioną plażę.

 Większość wiosek położona jest nieopodal większych miejscowości, co jest ogromną zaletą. Urlop nad morzem to wspaniała opcja dla rodzin z dziećmi, seniorów oraz wszystkich, którzy chcą zachwycać się pięknymi wschodami i zachodami słońca nad samym morzem bądź zaznać morskich kąpieli.

Liczne bary i restauracje pozwalają na skosztowanie charakterystycznych dań rybnych, gwarantują bogatą ofertę śniadaniową oraz klasyczne dania typu fast food. 

Kaszuby – jeziora i pagórki, a także wodne sporty

 Położone w sercu kaszub miejscowości wypoczynkowe umożliwiają wypoczynek nad malowniczymi jeziorami, spływy kajakowe, zwiedzanie punktów widokowych oraz poznawanie lokalnych tradycji. Wśród popularnych turystycznych miejscowości wyróżnić można:

  • Chmielno, położone w pobliżu kilku jezior oraz nieopodal Trójmiasta,
  • Szymbark, który słynie z Domu do góry nogami oraz najdłuższej deski, 
  • Wieżyca, wioska leżąca nad jeziorem, słynąca ze Szczytu Wieżyca 329 m. n.p.m. 

 Będąc nad jeziorem warto zdecydować się na różne aktywności, między innymi podróż rowerkiem wodnym, windsurfing oraz deski sup.

Bieszczady – cisza i spokój to gwarancja udanego wypoczynku

 Bieszczady to równie chętnie wybierany kierunek na urlop. Liczne atrakcje i wyjątkowe tereny gwarantują niezapomniane przeżycia i piękne widoki. Warte uwagi są:

  • Bieszczadzkie cerkwie,
  • Wodospady,
  • Zagroda Żubrów,

  Oczywiste są również górskie wędrówki po malowniczych pasmach oraz kąpiele w jeziorach. 

 Niezależnie od wyboru warto pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsca noclegowe, które spełnią oczekiwania całej rodziny. 

Dodaj komentarz