Góry – gdzie warto pojechać na wakacje?

Góry – gdzie warto pojechać na wakacje?

Zbliżające się wakacje to pora na to, aby móc w końcu zaplanować letni wypoczynek. Każdy chciałby ten beztroski czas spędzić w jakimś urokliwym miejscu. Trzeba przyznać, że w Polsce jest do tego doskonała okazja. Jednak mowa tu nie tylko o Bałtyku, ale także o górach, jakie mają do zaoferowania wiele fantastycznych miejsc, gdzie bez trudu będzie można odpocząć. Gdzie w góry można pojechać?

Wyjazd w polskie Karpaty

A dokładnie to w Tatry, jakie są najwyższym karpackim pasmem. Trzeba przyznać, że tego regionu chyba nikomu nie trzeba polecać. W końcu to właśnie tutaj znajduje się polska stolica zimowa – Zakopane. To właśnie od tego miasta można rozpocząć planowanie zimowego odpoczynku w górach. Chociaż, oprócz Zakopanego, które niektórym osobom może wydawać się nieco zatłoczone, warto postawić na Biały Dunajec, Poronin lub inną miejscowość, która znajduje się w bliskiej okolicy. W tym właśnie regionie można znaleźć wiele szlaków, jakie m.in. pozwolą dotrzeć na Gubałówkę o własnych siłach. Dla najbardziej wytrwałych możliwy jest również do zdobycia o własnych siłach Kasprowy Wierch, ale nie każdy decyduje się już na tak ekstremalne wyzwanie.

Zielone wzgórza nad Soliną

Słowa tej piosenki zna wiele osób. Skoro w piosence “reklamowany” jest Zalew Soliński, to nie można odmówić sobie wypadu do tego regionu. Bieszczady czekają na wszystkich chętnych, którzy chcą przekonać się, że w Polsce nadal są regiony, które nie są tak mocno zatłoczone jak w przypadku Tatr „Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!” – często można spotkać się z takim hasłem reklamowym. A skoro tak, to może faktycznie warto to zrobić, aby przekonać się z jak cichym miejscem ma się tu naprawdę do czynienia. Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do tego, aby spotkać żubry, jelenie, czy też inne gatunki zwierząt, jakie mogą występować na tym terenie. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby na terenie parku zachowywać się w odpowiedni sposób.

Góry Stołowe na rodzinny wypad

To idealna propozycja dla tych osób, jakie nie chcą wspinać się zbyt wysoko. Góry Stołowe, jakie znaleźć można w sudeckim pasmie, są pod tym względem bardzo zróżnicowane. Można tu mówić o idealnych miejscach do spacerowania dla rodzin z dziećmi oraz zawodowców, którym wysokie szczyty górskie nie sprawiają żadnych trudności. Na turystów czeka tu wiele atrakcji, np. Fort Karola, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin, Skalne Grzyby, Droga Stu Zakrętów oraz Muzeum Papiernictwa. Tutaj także można cieszyć się wyjątkowością regionu, który ma do zaoferowania liczne szlaki spacerowe, które pozwolą cieszyć się pięknymi widokami, jakich w dużych miastach brakuje.

Dodaj komentarz