Kampery czy samochody kempingowe?

Kampery czy samochody kempingowe?

Dla przeciętnego turysty terminologia stosowana w świecie pojazdów rekreacyjnych może być myląca. Żółtodziób szybko może się zniechęcić stając przed wyzwaniem rozszyfrowania terminów, takich jak: samochód kempingowy, kampery, przyczepa kempingowa i tak dalej.

Skoro nie do końca rozumie się ich definicji – skąd człowiek ma tym bardziej wiedzieć, które z tych typów pojazdów najlepiej odpowiadają jego potrzebom? Istnieją oczywiste korzyści z używania takich pojazdów podczas podróży, ale który z tych typów najlepiej nadaje się do określonego jej rodzaju?

Istota dopasowania pojazdów rekreacyjnych do indywidualnych potrzeb

Być może planujesz nocną wycieczkę na nadmorskie przedmieścia, aby przeżyć przygodę lub planujesz być całkowicie mobilny podczas podróżowania po wybranym kraju? A ponieważ każda taka wyprawa jest wyjątkowa i są różne aspekty, których potrzebujesz od swojego pojazdu podróżnego, ważne jest, aby zrozumieć czy masz się rozglądać za kamperami czy innym rozwiązaniem.

Kampery, samochody kempingowe… Co oznaczają te terminy?

Istnieją znaczne różnice między tymi typami pojazdów rekreacyjnych, dlatego bardzo ważne jest to zrozumieć zanim jeszcze zarezerwujesz jeden z nich na wynajem. Określenie kampery zazwyczaj odnosi się do mniejszego typu „mobilnego domu”, mieszczącego od jednej do zazwyczaj czterech czy pięciu dorosłych osób. Zazwyczaj w kamperach nie znajdziesz prysznica / WC.

Natomiast, samochód kempingowy przeznaczony jest do spania w większych grupach. Mamy tutaj do czynienia z pojazdami, które mogą pomieścić nawet do sześciu lub siedmiu dorosłych pasażerów i zwykle obejmują prysznic i toaletę.

Dodaj komentarz