Niezapomniane wakacje z Dzieckiem na Mazurach

Niezapomniane wakacje  z Dzieckiem na Mazurach

Jeśli marzysz o spędzeniu niezapomnianych wakacji z dzieckiem w otoczeniu przyrody, to z pewnością Mazury są właśnie takim miejscem. Ten malowniczy region w północno-wschodniej Polsce, stanowi idealne miejsce na rodzinne przygody i upragniony relaks. 

Mazury – Raj dla dla Twojej rodziny otoczony przyrodą

Bogactwo jezior i piękno przyrody to niewątpliwie główne domeny tego regionu. To miejsce, w którym Twoje dziecko będzie miało szansę odkrywać i cieszyć się bliskością natury. Odwiedzając te tereny zachwycą cię tu liczne plaże o złocistym piasku, na których dzieci mogą swobodnie bawić się, budować zamki z piasku jak również pluskać się w czystych mazurskich jezior. Wiele z nich posiadają specjalnie przygotowane kąpieliska, które zapewniają wygodę i bezpieczeństwo dla najmłodszych. Spędzanie czasu nad jeziorem to doskonała okazja, aby cieszyć się słońcem, korzystać z wodnych atrakcji i podziwiać malownicze widoki. Dla nieco starszych dzieci niewątpliwą atrakcja będzie nauka pływania na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź. Okazuje się, że to na tyle nieskomplikowana zabawa, że mogą się jej nauczyć również dzieci.

Magiczny rejs statkiem, czyli wodna przygoda na Mazurach

Emocjonujący rejs statkiem po mazurskich jeziorach bez wątpienia zachwyci wiele osób. Szlak wodny wiodący tymi jeziorami, którego historia sięga XIV w., rozpoczyna swój bieg z Węgorzewa, dalej przez Giżycko i Ryn do Mikołajek, skąd bardziej wytrwali mogą wyruszyć do Pisza lub Rucianego-Nidy. Wiele miejsc oferuje możliwość wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych, które pozwalają na samodzielne odkrywanie uroków jezior. To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas i zbliżyć się do natury.

Odkrywanie mazurskiej przyrody dzięki trasom rowerowym

Wycieczki rowerowe przez malownicze lasy i pola dostarczą niezapomnianych widoków i pozwolą na bezpośredni kontakt z naturą. Wypożyczalnie rowerów są dostępne w wielu miejscach, a rodzice mogą wynająć także przyczepki rowerowe dla najmłodszych. Na tym obszarze można znaleźć ok 20 szlaków o różnej długości, w większości tworzące pętle, oznakowane różnymi kolorami wg standaryzacji szlaków PTTK. Większość tras rowerowych położona jest na terenie Puszczy Piskiej, która stanowi drugi co do wielkości kompleks leśny w Europie.

A jeśli nie przyroda to co?

Wśród licznych mazurskich atrakcji warto wskazać m.in.:

  • Galindia niedaleko Mikołajek
  • Planetarium i obserwatorium w Olsztynie
  • Zoo safari koło Giżycka
  • Wioska indiańska w Spytkowie
  • Rezerwat żubrów
  • Mazurolandia i Park Miniatu

Rejsy statkiem, parki linowe, szlaki rowerowe oraz liczne atrakcje sprawiają, że Mazury to bardzo atrakcyjne miejsce na wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny. Bez wątpienia każdy, bez względu na wiek znajdzie tu swoją przystań aby wypocząć i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu dzikiej przyrody..

 

Dodaj komentarz