Jak można uniknąć powstawania zmarszczek?

Jak można uniknąć powstawania zmarszczek?

Zmarszczki postarzają, psują urodę, zmieniają rysy twarzy. Są nieuniknione, bo skóra się starzeje, są jednak sposoby na opóźnienie tego procesu i na szczęście nie musi to być od razu ryzykowna operacja plastyczna. Jak można zapobiec zmarszczkom?

Prawidłowe nawilżenie skóry

Skóry musi być dobrze nawodniona. Bez wilgoci traci napięcie, jest mniej elastyczna, wiotczeje, szybciej tworzą się na niej zmarszczki i bruzdy. Skórę trzeba nawilżać zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. To pierwsze zapewni picie wody – co najmniej 6 szklanek dziennie, warto też pić zieloną herbatę bogatą w antyoksydanty, które skutecznie spowalniają starzenie się skóry.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to muszą one dobrze nawilżać skórę i być dopasowane do typu cery. Na noc można nakładać gęstsze, tłustsze kremy, dostępne na przykład na https://eranatura.pl/, które aktywnie odżywiają skórę i pobudzają jej regenerację. Kremów przeciwzmarszczkowych wolno używać już po 30 roku życia, bo chociaż zmarszczek wtedy jeszcze widać, to skóra traci powoli elastyczność i wymaga intensywniejszego nawilżenia.

Nie tylko kremy odżywiają skórę. Dla zachowania ładnego wyglądu potrzebna jest zdrowa dieta, bogata w witaminy A, E, C i K, które znaleźć można w warzywach, produktach gruboziarnistych i roślinnych tłuszczach. Przed wyjściem na dwór zawsze powinno się używać kremów z filtrami UV, lepiej też zrezygnować z częstych wizyt w solarium.

Czy warto stosować oddzielne kosmetyki pod oczy?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj w okolicach oczu. Nic w tym dziwnego, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego szybko się wysusza i traci młodzieńczą sprężystość. Kosmetyki, jakie znaleźć można między innymi na eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/krem-pod-oczy-naturalny-kosmetyk/, mocno nawilżają delikatną skórę w tym miejscu i zawierają więcej skoncentrowanych składników niż kremy do twarzy. Aplikację kremów warto połączyć z masażami lub stosowaniem metalowych bądź kamiennych rollerów.

Dodaj komentarz