Podróż do malowniczej Hiszpanii

Podróż do malowniczej Hiszpanii

Choć zagraniczne podróże są pasją wielu Polaków, coraz większa grupa osób dostrzega potencjał własnego kraju. Nie brak przecież w Polsce miejsc bardzo atrakcyjnych, w których można i odpocząć, i zachwycić się wspaniałymi zabytkami.
Czym może skusić turystów Polska?

Piękne są zarówno wybrzeża Bałtyku, jak i polskie góry. Za te najciekawsze uchodzą bez wątpienia Tatry, choć swych zagorzałych sympatyków mają również Bieszczady oraz Karkonosze. Polska jest jednak ceniona przez gości z innych państw za swe wspaniałe miasta. Do tych najciekawszych zalicza się oczywiście Kraków, w którym turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta. Równie chętnie zwiedzanym miastem jest Gdańsk, kusi również Warszawa. Do największych polskich atrakcji zaliczyć można też wspaniałe jeziora mazurskie, które są idealnym miejscem dla miłośników przyrody i sportów wodnych.
Polska ma ogromny potencjał i w branży turystycznej może odnosić wielkie sukcesy. Mamy przecież w granicach kraju niemal wszystkie atrakcje, których sąsiednie państwa mogą nam tylko pozazdrościć. Różnorodność krajobrazów oraz możliwość spędzania wolnego czasu w dowolny sposób sprawia, że Polska może być celem podróży nie tylko dla nas, ale i dla mieszkańców innych państw. Warto zatem odkrywać polskie atrakcje i korzystać w możliwości turystycznych Polski.

Hiszpania to kraj niesamowicie zróżnicowany, można znaleźć w nim niemal wszystko – miłośnicy sztuki znajdą tutaj zabytki najwyższej klasy, a osoby, które chcą wypocząć spokojnie na plaży mogą spokojnie znaleźć najlepsze w Europie kurorty ze wspaniałymi luksusowymi hotelami oraz pięknymi plażami. Hiszpania do kraj dobry zarówno dla osób, które są turytami niedzielnymi, jak i dla osób, które podróżują po świecie z plecakiem. Jeśli chcesz obejrzeć w Hiszpanii najciekawsze miejsca, musisz zacząć od Madrytu i Barcelony.

Są to największe i najważniejsze dla całego kraju miasta. Barcelona to miejsce magiczne, w którym znajduje się siedziba sztuki i kultury tego kraju. Można zwiedzać Barcelonę z poziomu hostelu, można także rozbić namiot na jednym z campingów, ale można także odwiedzić jeden z najbardziej ciekawych hoteli w Europie – znajduje się on na barcelońskiej plaży. Warto wybrać się także na południe Hiszpanii, gdzie znajdują się pozostałości po czasach panowania w Hiszpanii Maurów.

Atrakcji turystycznych jest bardzo dużo na całym obszarze Beskidów. Do jednych z bardziej cenionych atrakcji należą oczywiście stoki górskie oraz bogactwo fauny i flory. Na tych terenach górzystych można podziwiać bardzo wiele różnego typu zwierząt oraz roślin, także takich które znajdują się pod ochroną. Poza tym na terenie Beskidów jest bardzo wiele różnych interesujących szlaków a także miejsc, w których można wypocząć oraz zrelaksować się. Do jednych z ciekawszych oraz bardziej atrakcyjnych obszarów pod względem turystycznym należą Gorce, grzbiet Starego Gronia czy też Panorama widoczna z Czantorii i Cieślar. Cały teren Beskid jest niezwykle interesujący, tak więc przez cały rok przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Niezwykle atrakcyjne są także takie widoki oraz obszary jak: Błatniej, Skrzycznego oraz Malinowskiej Skały czy też Równicy.

Niezwykle ciekawe są także widoki z Ochodzkiej, Tynioka o każdej porze roku. Przy bardzo dobrej widoczności, można podziwiać szczyty Tatr, a także inne miejsca. Które są mniej znane turystom, ale równie urokliwe. Wyjątkowo prezentują się takie pasma jak Pasmo Czantorii czy też Pasmo Wiślańskie. Można na całym terenie Beskid odpocząć ale także uprawić sporty oraz narciarstwo, wspinaczkę a także jazdę na rowerze. Bogata baza noclegowa przygotowana jest z myślą o turystach z kraju, jak i z zagranicy. Oferta turystyczna jest bardzo atrakcyjna, tak więc w Beskidy przyjeżdżają turyści z Polski, jak i z zagranicy. Polecamy!

Dodaj komentarz