Jakiej firmy walizkę kupić?

Jakiej firmy walizkę kupić?

Nie musisz się dłużej zastanawiać, jakiej firmy walizkę kupić – przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu wybierzesz odpowiedni dla siebie model. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem są walizki Wittchen, które pojawiają się zresztą w licznych rankingach walizek. Czy rzeczywiście warto kupić walizkę tej marki? Podpowiadamy, jakiej firmy walizkę kupić oraz wyjaśniamy, dlaczego nie zawsze warto oszczędzać.

Od czego rozpocząć wybór walizki?

Jako specjaliści od walizek uważamy, że dobra walizka powinna być wytrzymała, dlatego nie warto w tej kwestii oszczędzać. Oczywiście nie chodzi nam o poświęcenie połowy wypłaty na markową walizkę, ale zbyt niska cena powinna być dla Ciebie znakiem ostrzegawczym. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, zanim podejmiesz decyzję, jakiej firmy walizkę kupić. Należą do nich:

  • waga i wymiary walizki, w tym obowiązujące limity bagażu podręcznego i rejestrowanego;
  • materiał wykonania – w tej kwestii wiele zależy od Twoich oczekiwań, ale największą popularnością cieszą się zdecydowanie walizki twarde;
  • uchwyty i dodatkowe wyposażenie w walizce, np. drobne kieszonki i przegrody;
  • zabezpieczenie walizki;
  • ilość kółek – cztery kółka zapewniają lepszą stabilność walizki.

Zanim więc zdecydujesz, której marce zaufać, zastanów się, czego oczekujesz od swojej walizki. To być może brzmi, jak tani coaching, ale jest prawdziwe. Masz przecież prawo wymagać od produktu, na który wydajesz większą ilość pieniędzy, wytrzymałości, wygody użytkowania i innych rzeczy, które są dla Ciebie ważne.

Jakiej firmy walizkę kupić, czyli markowe nie zawsze jest złe

Przez lata przyjęło się, że duże marki próbują nas oszukać i pewnie w niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest. Prawdą jest natomiast, że takie firmy jak Wittchen, Wenger, czy Travelite, to gwarancja wysokiej jakości oraz innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym walizki na kółkach spełniają swoją funkcję doskonale. Duże marki mają środki do tego, by dbać o wytrzymałość swoich produktów, wielokrotnie je testować i dostosowywać do potrzeb użytkowników.

Inną kwestią jest to, że nie do końca ma znaczenie, jakiej firmy walizkę kupisz. Warto jednak szukać sklepu, który starannie selekcjonuje produkty, dzięki czemu unikniesz rozczarowującego zakupu. Tak jest w Delcaso, w którym znajdziesz zarówno kolorowe walizki American Tourister, jak i bardziej klasyczne walizki Wittchen. Najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od tego, jakiej firmy walizkę kupisz w naszym sklepie, to my każdą z tych marek możemy polecić z czystym sumieniem. Jest tak dlatego, że starannie dobieramy nasz asortyment.

Jak dobrze spakować walizkę przed podróżą?

Nie chodzi tylko o rodzaj pakowanych ubrań. Chodzi również o kolejność, w jakiej pakujesz swoje ubrania. Kilka wskazówek dotyczących pakowania może pomóc upewnić się, że Twoja walizka jest dobrze zorganizowana i łatwa do przenoszenia. 

Pakowanie walizki jak profesjonalista:

  • najpierw spakuj najcięższe przedmioty;
  • zapakuj ubrania w podobnych kolorach razem;
  • zapakuj małą kosmetyczkę i umieść ją w większej.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Jaki rozmiar walizki wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu podróżników. Rozmiar walizki to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas pakowania się w podróż. Dzieje się tak, ponieważ waga Twojego bagażu wpływa na to, ile możesz zabrać ze sobą i jakie czynności możesz wykonywać na wakacjach.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar jest dla Ciebie najlepszy, jest wypróbowanie go przed zakupem. Przed podjęciem decyzji, jaki rozmiar będzie najlepszy dla danej podróży, należy również wziąć pod uwagę zasady linii lotniczych dotyczące bagażu i plan podróży. Najczęstsze rozmiary walizek to 30-35, 40-45 i 45-55. Jeśli masz podróż, która obejmuje podróż samolotem, zasady dotyczące bagażu linii lotniczej również będą miały wpływ na to, jaki rozmiar jest najlepszy dla Twojej podróży. Na przykład, jeśli lecisz liniami Delta Air Lines, maksymalny limit wagi bagażu podręcznego wynosi 50 funtów (23 kilogramy). Dla większości linii lotniczych to właśnie ten rozmiar jest określany jako maksymalny. Jeśli przekroczysz limit, musisz uiścić dodatkową opłatę za nadprogramowy bagaż.

Jakie są materiały na dobrą torbę podróżną?

Dobra torba podróżna powinna pomieścić wszystko, czego potrzebujesz na wycieczkę. Powinien być również wystarczająco trwały, aby wytrzymać i nie pękać.

Dobra torba podróżna składa się z materiałów, które są lekkie, trwałe i łatwe do czyszczenia. Powinien być również wygodny w przenoszeniu i niezbyt obszerny.

Materiały użyte w dobrej torbie podróżnej mogą się różnić w zależności od rodzaju torby, którą chcesz. Istnieją różne rodzaje toreb, takie jak plecaki, torebki, torby, torby podróżne itp.

Dodaj komentarz