Jak wybrać strój kąpielowy do figury?

Jak wybrać strój kąpielowy do figury?

Jedno czy dwuczęściowy? Z podwyższonym stanem czy krój brazylijski? Jesteśmy już w połowie sezonu bikini, ale jeżeli jeszcze nie masz idealnego kostiumu na plażę, to czas go znaleźć! Dopasowany strój kąpielowy to gwarancja nie tylko wygody, ale także swobody. W końcu, która z nas nie lubi się czuć pewnie na plaży? Zobacz jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki. 

Szerokie biodra, wąskie ramiona 

Czyli typ gruszki. Sylwetka w kształcie gruszki charakteryzuje się wąskimi ramionami i mniejszymi piersiami, wąską talią oraz szerszymi biodrami. Jaki strój kąpielowy dla takiej sylwetki? Możesz wybrać zarówno strój jedno, jak i dwuczęściowy. Warto jednak postawić na model, który podkreśli piersi, dzięki czemu optycznie zrównoważy sylwetkę. Dodatkowo możesz zaakcentować ramiona, wybierając szersze ramiączka lub kostium z hiszpańską falbanką. Góra kostiumu może być kolorowa i wzorzysta, jednak dół pozostaw w stonowanych kolorach, np. czarne gładkie majtki kąpielowe. 

Figura klepsydry

O figurze klepsydry marzy wiele kobiet. Wąska talia, biodra tej samej szerokości co ramiona i wręcz idealne proporcje. Do tej sylwetki jest bardzo łatwo dobierać ubrania, to fakt, ale pamiętajmy, że każdy rodzaj sylwetki  jest piękny i unikatowy.

W przypadku klepsydry dobór kostiumu będzie oparty na wielkości piersi. Większość modeli będzie dobrze leżeć na sylwetce. Jeżeli masz mniejsze piersi, to możesz postawić na miękki wiązany top, który króluje w tym sezonie lub kostium opaskę. Natomiast większe rozmiary wymagają dodatkowego wsparcia w postaci fiszbinów. Pamiętaj, że góra od kostiumu powinna być tak samo dopasowana, jak normalny biustonosz. Warto zainwestować w wysokiej jakości damskie stroje kąpielowe, ponieważ zostaną one z nami na lata. A za podtrzymane piersi podziękuje Ci kręgosłup.

Strój kąpielowy dla jabłka 

Sylwetka w kształcie jabłka charakteryzuje się zgromadzeniem krągłości w okolicach brzucha. Nogi są szczupłe, a ramiona wąskie. Do tego rodzaju sylwetki jest nieco ciężej dobrać idealny strój kąpielowy. Najtrafniejszym wyborem będzie dwuczęściowy strój kąpielowy z podwyższonym stanem. Wysoki stan, który z mocnym przytupem wrócił w tym sezonie, podkreśla talię i zasłania brzuch. Tym samym optycznie równoważy sylwetkę. Górę natomiast dopasuj do rozmiaru piersi. Przy sylwetce jabłka warto wybrać biustonosz z fiszbinami, który odpowiednio podtrzyma piersi i je zaakcentuje. Pamiętaj, że idealny kostium, to tylko połowa sukcesu do udanego lata. Drugim składnikiem jest pewność siebie!

Dodaj komentarz