Obozy jeździeckie – świetny pomysł na wakacje dla dzieci

Obozy jeździeckie – świetny pomysł na wakacje dla dzieci

Coraz więcej rodziców wysyła swoje dzieci na zajęcia konne. To ciekawy sposób zarówno na to, aby dziecko miło spędziło czas, jak i na to, żeby nauczyło się odpowiedzialności i zbudowało w sobie determinację. W wielu przypadkach okazuje się nawet, że między jeźdźcem a koniem nawiązała się nić przyjaźni. Wakacje są dobrym momentem, żeby sprawić dziecku radość i pozwolić mu na obcowanie z końmi przez dłuższy czas, a przy tym poznanie osób o podobnych zainteresowaniach. W jaki sposób można do tego doprowadzić? Chodzi oczywiście o obozy jeździeckie dla dzieci, które zyskują coraz większą popularność.

Na czym polegają obozy jeździeckie?

Obozy jeździeckie dla dzieci trwają z reguły tydzień lub dwa. Jak sugeruje już sama nazwa, jazda konna jest ich ważnym elementem i odbywa się każdego dnia, jednak nie tylko ona. Poza samą jazdą i nauką odpowiedniego dbania o zwierzę, dla dzieci przygotowuje się także wiele innych ciekawych atrakcji.

Nauka strzelania z łuku czy zajęcia survivalowe to tylko kilka przykładów, a możliwości są niemal nieograniczone – atrakcje oferowane na danym obozie mogą zależeć na przykład od tego, gdzie jest on ulokowany, a także od wieku uczestników.

Dzięki temu nie ma ryzyka, że dziecko szybko zmęczy się i nudzi samymi zajęciami związanymi z końmi, a będzie mogło także bawić się w inny sposób. Obozy jeździeckie są bowiem zorganizowane bardzo podobnie do zwykłych kolonii, oczywiście z tą różnicą, że kładzie się spory nacisk na właśnie jazdą konną – nie zmienia się jednak fakt, że w obu przypadkach na pierwszym miejscu stoi bezpieczeństwo i dobra zabawa uczestników, czy to kolonii, czy obozu jeździeckiego dla dzieci.

Ile lat może mieć dziecko, aby pojechać na obóz jeździecki?

Dużo zależy od indywidualnych zasad przyjętych przez danego organizatora. Jednak w większości przypadków tego typu obozy dostępne są nawet dla stosunkowo małych dzieci, a także dla nastolatków, tak jak i zresztą w przypadku tradycyjnych kolonii.

Jeśli uważamy, że nasza 7-8 letnia pociecha bez większych problemów zniesie rozłąkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby już w tym wieku wysłać ją na obóz jeździecki. Będzie to z pewnością czas, którego przez długi czas nie zapomni. Podczas tego typu obozów świetnie bawią się jednak nie tylko małe dzieci, ale często także nastolatkowie.

Jeśli dziecko będzie się dobrze bawiło na jednym obozie, warto za rok wysłać je na kolejny. Zwłaszcza, jeśli w ciągu roku szkolnego nie ma ono zbyt dużo czasu, aby jeździć konno czy przebywać na łonie natury.

Dodaj komentarz