Polskie morze – ZA i PRZECIW – część I

Polskie morze – ZA i PRZECIW – część I

POLSKIE MORZE

Według statystyk ponad połowa mieszkańców Polski spędza wakacje w kraju. Zastanówcie się czy nie podobnie jest w waszym przypadku. Nie mówimy w tym momencie o marzeniach. Nie zastanawiajcie się gdzie spędzilibyście wasze wymarzone wakacje. Spójrzcie na rzeczywistość. Czy jesteście w grupie osób, które wakacje spędzają w kraju?

Statystyki wskazują też, że osoby, które spędzają wakacje w kraju wybierają polskie morze. Mimo, że opinie na temat wakacji nad morzem są skrajne, fakty przemawiają za tym, że jest to najczęściej wybierany kierunek. Skąd taki wybór? Czy wakacje nad polskim morzem to dobry czy zły pomysł. Postaramy się poniżej zaprezentować kilka faktów, które przemawiają na korzyść bądź przedstawiają negatywny obraz wczasów nad morzem w Polsce.

PLUSY WYPOCZYNKU NAD POLSKIM MORZEM

W tej części artykułu chcielibyśmy pokazać państwu, że wakacje nad polskim morzem mają swoje plusy. Czas spędzony w kurortach nadmorskich może znaleźć swoich zwolenników. Zacznijmy zatem od pozytywów.

SZEROKA BAZA NOCLEGOWA

Najważniejszym aspektem przemawiającym na korzyść nadmorskich wakacji jest szeroki wybór baz noclegowych. Zarówno amatorzy luksusów jak i miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie. Polskie wybrzeże oferuje możliwość przyjazdu z własnym namiotem i wczasowania na świeżym powietrzu, wśród otaczających nas drzew. Dla osób, które w dalszym ciągu chcą czas spędzać głównie na świeżym powietrzu w grę wchodzi nie tylko pole namiotowe. Ośrodki wczasowe do użytku klientów oferują także możliwość wynajęcia domków np. w lesie czy na obrzeżach miasta. Na nasz pobyt możemy zarezerwować pokój w hostelu bądź hotelu. Mamy możliwość spędzić wakacje w ekskluzywnym apartamencie hotelowym. Dla osób ceniących sobie niezależność i spokój, kurorty nadmorskie również są przygotowane. Takie osoby mogą wynająć sobie mieszkanie bądź apartament z widokiem na morze.

DOBRE MIEJSCE NA RODZINNE WAKACJE

Nadmorskie kurorty do dobre miejsce na rodzinne wakacje. Poza możliwością błogiego lenistwa na plaży i pluskania się w morskiej wodzie, oferują także wiele atrakcji. Każda nadmorska miejscowość żyje przede wszystkim wakacjami. Z tego powodu miasteczka w okresie letnim są centrum wszelakich rozrywek. Oferują rozrywki takie jak rowery, rejsy statkiem, wesołe miasteczka, gry i zabawy ruchowe (np. labirynt), wodne parki rozrywki, koncerty i pokazy, muzea. Kina, koncerty , dancingi, dyskoteki itd. Zarówno miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu jak i lubiący nocne życie znajdą coś dla siebie. Dzięki tak wielu atrakcjom cała rodzina znajdzie rozrywki dla siebie.

BRAK BARIERY JĘZYKOWEJ

Co dla niektórych może się wydawać wręcz śmieszne, innych może powstrzymać od tego aby ruszyć w świat. Mianowicie, mowa o barierze językowej, która powstrzymuje niekiedy przed tym aby wybrać bardziej egzotyczne miejsca, o których marzymy. Doświadczenie pokazuje, że za granice wyjeżdżały osoby, które w ogóle nie znały języka i świetnie sobie dały radę. Największy problem mają jednak osoby, które język znają, ale z przekonania o swoich niedoskonałościach mają obawy przed jego użyciem. Największym problemem jest więc nie tyle nieznajomość języka co brak doświadczenia i strach. Tego problemu nie mamy w przypadku gdy wyjeżdżamy nad polskie morze, co dla niektórych z nas z pewnością jest dużym plusem.

Szeroka oferta noclegowa oraz atrakcji dla całej rodziny przesądza o sukcesie nadmorskich kurortów. Morze i plażą to miejsce na wypoczynek. Schodząc z plaży nadmorskie kurorty oferują przeróżne atrakcje. Nie ma wielu miejsc, które mają wszystko. A patrząc tylko na pozytywne strony, takie właśnie jest polskie wybrzeże.

Jednak aby nie była to tylko utopia, w drugiej części przedstawimy kilka punktów, które niestety nie przemawiają na korzyść nadmorskich kurortów, przynajmniej w porównaniu z innym możliwościami.

1 Comment

Dodaj komentarz