Wykładzina biurowa jest najlepszym rodzajem nawierzchni!

Wykładzina biurowa jest najlepszym rodzajem nawierzchni!

Wielu projektantów podczas urządzania biura, staje przed poważnym dylematem dotyczącym wyboru nawierzchni w biurze. Wykładzina biurowa, czy panele podłogowe? To najczęstsze pytanie, które jest wtedy zadawane. Zwolenników pierwszej – jak również drugiej opcji – nie brakuje.

Dziś jednak skupimy się bardziej na wykładzinie biurowej, która znana jest także jako wykładzina obiektowa. Oprócz tego podpowiemy gdzie i kiedy najlepiej jest ją stosować. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Wykładzina – gwarancja dobrej akustyki, komfortu i dopasowania do wnętrza

Wykładzina biurowa sprawdzi się głównie w miejscach, w których natężenie pieszego ruchu jest dość intensywne. Jeśli więc Twoje biuro jest powierzchnią, gdzie znajduje się wiele pracowników i różnych klientów, to taka nawierzchnia będzie jak najbardziej odpowiednia. Wykładzina biurowa jest dużo bardziej odporna, niż jej wersja używana w naszych domach. Taka nawierzchnia zawiera w swoim składzie odpowiednio wzmocnione włókna nylonowe, które znajdują się w jej każdej warstwie. Warto tutaj wiedzieć, że włókna te coraz częściej są pozyskiwane z recyklingu, dzięki czemu taka wykładzina jest fajną, ekologiczną alternatywą.

Wykładzina przystosowana do warunków biurowych jest ponadto wzbogacona specjalną pianką poliuretanową, dzięki której zostaje zapewniona dużo lepsza ochrona akustyczna. Pianka wpływa zatem na dużo lepszą efektywność wykonywanej pracy, ponieważ rozpraszające odgłosy tupania pozostałych pracowników, zostają wytłumione. Ponadto taka wykładzina jest niezwykle trwała – wszelkie przetarcia, odgniecenia i zniszczenia, nie są jej aż tak straszne. Wykładzina biurowa może zatem przetrwać długie lata w niezmienionej formie i kolorze.

Wykładzina biurowa może wpływać na jakość powietrza w biurze

Obecnie wykładzina obiektowa pozwala także na uzyskanie lepszej jakości powietrza w miejscu pracy. Wybierając wykładzinę biurową możemy zatem mieć realny wpływ na powietrze w dowolnej przestrzeni, w której znajdzie się taka nawierzchnia. Wykładzina pochłania szkodliwe pyłki z powietrza, a przy tym zatrzymuje kurz, który możemy dość łatwo usunąć. W ten sposób ilość wdychanych przez pracowników i gości toksyn z powietrza, zostaje skutecznie zniwelowana.

Wykładzina biurowa (w wersji płytkowej) jest także w stanie zawalczyć problem wilgoci pod podłogą poprzez jej regulację. Taka wykładzina zapobiega zatem powstawaniu niepożądanej pleśni. Z tego powodu, taki rodzaj wykładziny, jest szczególnie zalecany do pomieszczeń gospodarczych, w których problem wilgoci jest nadzwyczaj uciążliwy.

Dodaj komentarz