Australia – co warto zobaczyć?

Australia – co warto zobaczyć?

Australia i Ocenia razem tworzą najmniejszy kontynent świata, obejmujący również szereg wysp na Oceanie Spokojnym. Są to rejony bardzo atrakcyjne turystycznie, głównie dzięki swojej różnorodności i znacznemu oddaleniu od pozostałych kontynentów.

Najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi na terenie Australii są zabytki Sydney i Wielka Rafa Koralowa. Sydney słynie między innymi z nowoczesnego gmachu opery, znajdującej się nad brzegiem Pacyfiku, na przylądku Bennelong Point. Jest ona symbolem miasta, opera widnieje praktycznie na każdej pocztówce z Sydney.

Ciekawym obiektem architektonicznym w mieście jest również most Sydney Harbour Bridge. Co roku odbywa się z niego pokaz sztucznych ogni w sylwestrową noc. Poza Sydney na uznanie zasługuje również Wielka Rafa Koralowa. Jest perełką dla każdego wielbiciela nurkowania i podziwiania morskich stworzeń oraz roślinności. To jednak nie wszystko, co ma nam do zaoferowania Australia.

Park Narodowy Kakadu

Jeśli kogoś interesuje australijska przyroda i dary natury, z pewnością z chęcią wybierze się do Parku Narodowego Kakadu, znajdującego się w północnej części kontynentu. Jest on zamieszkiwany przez plemię Gagudju, pochodzenia aborygeńskiego. Kakadu jest domem wielu gatunków roślin i zwierząt. Można tu spotkać nietypowe gatunki drzew, między innymi eukaliptusy, ale i roślin, które od dawna są wykorzystywane przez aborygenów do celów leczniczych. Na uwagę zasługuje również fauna parku. Zamieszkuje go wiele gatunków ssaków, ryb, gadów wodnych, płazów i ptaków. Spotkamy tam między innymi kagury, psy dingo czy kolczatki australijskie. W Parku Kakadu żyją również krokodyle i warany. Ciekawymi gatunkami ptaków, jakie możemy spotkać na terenie parku są: drzewica australijska, kania świszcząca czy nogal. W tutejszych wodach pływają węgorze i ryby z rodziny karpiowatych.

Poza fauną i florą w Parku Narodowym Kakadu znajduje się wiele ciekawych obiektów, takich jak wodospady czy skała Nourlangie Rock. Oceania jest z kolei znana z atrakcji, jaką proponują wysepki, znajdujące się na jej terenie. Najbardziej znane są: Nowa Gwinea, Nowa Kaledonia czy Wyspa Południowa. Nowa Gwinea jest drugą, zaraz po Grenlandii, największą wyspą na świecie. Na południu wyspy znajdują się gęste lasy tropikalne, a w środkowej części rozciąga się masyw Gór Śnieżnych. Nowa Kaledonia jest zamorskim terytorium Francji, należącym do archipelagu Melanezji. Wyspa Południowa jest wyspą typowo górzystą, ze słynnymi jaskiniami Cathedral Caves.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.