Transport – czym podróżować?

Transport – czym podróżować?

Cel naszej podróży to pierwsze co wybieramy, gdy planujemy wakacje lub podróż. Zastanawiamy się co zabrać, jaki hotel wybrać, jakie kosmetyki zabrać. I zazwyczaj wybieramy dogodny dla nas środek transportu. A jakby tak zmienić swoje przyzwyczajenia? Poznać coś innego? Przecież jest tyle rozwiązań a zazwyczaj korzystamy z jednego, maksymalnie dwóch rozwiązań.

Samochód

Jest najczęściej wybieranym środkiem transportu na niezbyt długie trasy. Nie jest tanim rozwiązaniem, ale najbardziej komfortowym. Możemy robić sobie podczas podróży wiele przystanków, zabrać sporo rzeczy, które tylko wejdą nam do auta. Najważniejszym czynnikiem, który zazwyczaj przeważa w wyborze środku transportu jest to, że dojedziemy z punktu A do punktu B, bez przesiadek. Najczęściej pod sam hotel/pensjonat, który wynajęliśmy.

Samolot

Wybierany środek transportu na dalekie podróże. Najszybszy choć nie najtańszy. Wygoda często przekłada się na koszty, które musimy ponieść w celu zapewnienia naszego komfortu. Uważany jako najbezpieczniejszy środek transportu. Często jednak bywa, że nie dostaniemy się bezpośrednio do celu jednym transportem, co łączy się z przesiadkami w danych krajach. Niestety nie zawsze da się dolecieć jednym samolotem na drugi koniec Ziemi – trzeba brać to pod uwagę. W samolocie również utrudnieniem może być ilość bagażu – jest ona ograniczona.

Pociąg

Wybierany najczęściej przez rodziny bez prawa jazdy. Nie jest to kosztowny środek transportu, bagażu możemy wziąć tyle ile zdążymy unieść. Dodatkowy koszt poniesiemy ze względu na dojazd do miejsca zameldowania z dworca kolejowego. Możemy wybrać opcję z przedziałami lub bez – to indywidualna decyzja każdego człowieka.

Auto-stop

Najrzadziej wybierany środek tran sportu ze względu na dużą ilość ograniczeń i niebezpieczeństw. Co prawda przejazdy są darmowe, ale wiążą się z dużym wysiłkiem ,,złapania” kogoś kto będzie chętny nas ze sobą zabrać. Czas takiego przejazdu na pewno jest o wiele dłuższy od podróży pociągiem, autem czy samolotem. Ale na pewno zapewnia wiele wrażeń i sytuacji, które wspominamy przez długie lata. Taki środek przemieszczania się nie nadaję się na podróżowanie z osobami starszymi – chyba, że są bardzo odważne – i dzieci, które potrzebują większych standardów i opieki.

Rower

Nie jest to środek transportu, którym dojedziemy na wymarzone wakacje, ze względu na brak bagażu, którego nie weźmiemy (musimy ograniczyć się do minimum). Idealnie nada się na ludzi wysportowanych, żądnych przygód. Ludzi którzy stawiają na przygodę i zwiedzanie a nie odpoczywanie przy brzegu morza.

Dodaj komentarz