Demakijaż metodą OCM – na czym polega jej fenomen?

Demakijaż metodą OCM – na czym polega jej fenomen?

Demakijaż to nieodłączny element codziennej wieczornej pielęgnacji cery. Musi być skuteczny, a zarazem traktować skórę w delikatny sposób. Jest to szczególnie ważne z uwagi na tarcie powodujące uszkodzenia mechaniczne. To częsta przyczyna pogarszania stanu naskórka, a także pogłębiania i pojawianie się kolejnych problemów skórnych.

Jak widać, demakijaż pełni kluczową rolę w pielęgnacji. Jednym z nieocenionych sposobów jest tu stosowanie olejków do demakijażu. Jak to się dzieje, że tłusty produkt zmyje nawet wodoodporny makijaż, a przy tym zadba o cerę? Odpowiedź poniżej.

Metoda OCM – na czym polega?

Metodę OCM (Oil Cleansing Method) rozpowszechniły Koreanki. W myśl zasady “tłuszcz wiąże tłuszcz”, cząsteczki oleju łączą się z cząsteczkami naturalnego sebum skóry, a także tłustymi cząsteczkami wchodzącymi w skład kosmetyków. W ten sposób następuje nie tylko usunięcie makijażu (poprzez jego rozpuszczenie), ale również dogłębne oczyszczenie naskórka.

Metoda OCM różni się od zwykłego demakijażu tym, że pozostawia na powierzchni skóry delikatny film, co pełni wysoką funkcję ochronną oraz zapobiega nadprodukcji sebum przez gruczoły łojowe. Z uwagi na ten aspekt metoda ta jest zalecana dla posiadaczek cer tłustych i mieszanych.

Funkcja ochronna olejków do demakijażu pozwoli cerze wrażliwej i problemowej leczyć zaistniałe już anomalie, a także zapobiegnie występowaniu nowych. Wygoda i skuteczność użytkowania sprawiają, że demakijaż nie wymaga tarcia, zatem nie narażamy delikatnej skóry na rozwój stanów zapalnych.

W przypadku cery suchej, olejek do demakijażu zapewni optymalne nawilżenie, elastyczność i miękkość naskórka.

Olejek do demakijażu świetnie radzi sobie również z makijażem wodoodpornym, jak i z wszelkiego rodzaju tuszami do rzęs. Wystarczy przyłożyć wacik z produktem do zamkniętej powieki, przytrzymać, a już po kilku sekundach makijaż jest rozpuszczony. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Olejek do demakijażu – jak go stosować?

W zależności od zaleceń producenta, oleje do demakijażu można stosować na sucho lub mokro, przy użyciu wacików lub specjalnych rękawiczek/ręczniczków. Niemniej, metoda OCM ujęta jest w następujących etapach rytuału codziennej wieczornej pielęgnacji:

1. zmycie makijażu olejkiem

2. umycie twarzy delikatną emulsją

3. tonizacja twarzy

4. nałożenie ulubionych produktów – np. serum, a następnie krem

Metoda OCM – zalety stosowania olejków do demakijażu

Do sztandarowych zalet stosowania olejków do demakijażu możemy zaliczyć:

  • naturalny, roślinny skład
  • szybkość działania
  • efektywność (szybkie rozpuszczenie i usuwanie nawet kosmetyków wodoodpornych)
  • doskonałe oczyszczanie (usuwanie nadmiaru sebum, kurzu i pyłu nagromadzonych w ciągu całego dnia)
  • oczyszanie porów, co przeciwdziała powstawaniu zaskórników
  • zapobieganie uszkodzeniom mechanicznym naskórka spowodowanych tarciem
  • brak ingerencji w naturalną warstwę ochronną naskórka, co pełni ważną funkcję ochronną i przeciwzapalną
  • przeznaczenie dla wszystkich typów cer, w tym trądzikowej, atopowej, wrażliwej, tłustej, suchej i mieszanej
  • nadanie skórze natychmiastowej miękkości i elastyczności, co jest mocno wyczuwalne już po pierwszym użyciu

Dodaj komentarz