Sandomierz: to trzeba zobaczyć!

Sandomierz: to trzeba zobaczyć!

Piękne wąwozy, malownicza dolina Wisły oraz zabytki, obok których nie można przejść obojętnie – takie atrakcje sprawiają, że Sandomierz dla wielu z nas będzie wyjątkowo kuszącym kierunkiem wycieczki. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Oto kilka propozycji dla tych, którzy zamierzają spędzić niezapomniany urlop na terenie tego miasta.

Zwiedzanie Sandomierza – na co postawić?
Sandomierz można zwiedzać na wiele sposobów. Dla jednym idealną propozycją będzie spacer po rynku, mogącym się pochwalić wspaniałymi kamienicami oraz okazałym gmachem ratusza. To jeden z najważniejszych punktów na mapie Sandomierza, warto jednak tak ułożyć program wycieczki po Sandomierzu, by znaleźć czas na tak ciekawą przygodę, jaką stanie się spacer po tutejszych podziemiach. Dzięki nim można spojrzeć na rynek z nieco innej perspektywy, poznać jego dzieje oraz zdobyć wiedzę o życiu dawnych mieszkańców Sandomierza. Spacer z przewodnikiem po podziemnej trasie turystycznej jest też idealną propozycją dla tych, którzy chcą się zapoznać z licznymi legendami o tym mieście.
Co jeszcze warto zobaczyć w czasie wycieczki po Sandomierzu? Z pewnością warto wybrać się na Bramę Opatowską, z której szczytu rozciąga się wspaniały widok na Sandomierz. Można stąd podziwiać panoramę miasta, dolinę Wisły oraz pobliskie Góry Pieprzowe – malownicze i niezwykle atrakcyjne pod względem przyrodniczym miejsce, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Zwiedzanie Sandomierza warto też zaplanować w taki sposób, by móc zwiedzić znajdujące się na terenie tego miasta kościoły. Jest ich sporo, a w każdym z nich ukrywa się wiele cennych dzieł sztuki. Gotycka bazylika katedralna, romański kościół św. Jakuba – oto najważniejsze atrakcje, których miłośnicy architektury nie mogą pominąć.

Okoliczne atrakcje – gdzie warto się wybrać?
Sandomierz to również takie atrakcje, jak spacery po wąwozach lessowych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługuje Wąwóz Królowej Jadwigi. To również Wisła, po której kursują turystyczne statki. Z ich pokładu rozciągają się wspaniałe widoki na Sandomierz i Góry Pieprzowe, dzięki czemu każdy rejs staje się wyjątkowym doświadczeniem. W czasie wycieczki po Sandomierzu i jego okolicy warto zwiedzić również winnice, które wyrastają tu niczym grzyby po deszczu. Winnica Płochockich, Winnica nad Jarem czy Winnica Sandomierska – oto obiekty, którym z pewnością warto poświęcić swój czas.

Sandomierz od lat jest miastem przyciągającym turystów z całego kraju, nic więc dziwnego, że zaplecze gastronomiczne oraz baza noclegowa reprezentują tu coraz wyższy poziom. Dzięki temu każdy z nas może tu znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku i spędzić więcej czasu na terenie miasta pełnego cennych skarbów i historycznych pamiątek.

Dodaj komentarz