Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Wycieczki do rozmaitych rejonów Polski są dla niektórych świetnym sposobem na spędzenie weekendu. Nie trzeba wcale jechać za granicę, aby zobaczyć coś ciekawego. Warto poznawać swój kraj i dowiadywać się nowych rzeczy. Jednym z bardzo atrakcyjnych turystycznie miast jest Toruń. Słynie on przede wszystkim z pierników i choć są one naprawdę wyśmienite, to Toruń ma również wiele innych rzeczy do zaoferowania.

Co warto zobaczyć, gdy jesteśmy w Toruniu?

Przede wszystkim, należy zwracać baczną uwagę na architekturę. W miastach to, jak wyglądają budynki, ma ogromne znaczenie. W Toruniu znajdziemy bardzo interesujące kamienice w przeróżnych stylach, dzięki czemu krajobraz może wydawać się przyjezdnym bardzo ciekawy i urozmaicony. Tutaj warto przypatrzeć się dobrze chociażby pięknemu gmachowi Poczty Głównej, utrzymanemu w neogotyckim klimacie. Architektura z czasów średniowiecznych przemawia również przez tutejsze kościoły. Można ich spotkać całkiem sporo, więc jeśli jesteśmy amatorami duchowych doświadczeń, powinniśmy zainteresować się toruńskimi budynkami związanymi z życiem religijnym.

Z pewnością nie można sobie też odpuścić spaceru po Rynku Starego Miasta. Wiele miast w Polsce ma taki punkt na swojej mapie, jednakże każde miejsce posiada swoją specyficzną atmosferę. Oczywiście, oscyluje ona w klimatach tradycji, ale warto zgłębiać różnice. Na Rynku wznosi się piękny Ratusz, na który także należy zwrócić uwagę.

Dla dzieci natomiast z pewnością dużą atrakcją będzie Pomnik Filusia – uroczego pieska, który ozdabia toruńską ulicę, jak gdyby nigdy nic. Jeżeli podróżujemy całą rodziną, niewątpliwie maluchy zainteresują się posągiem – warto uwiecznić te chwile na zdjęciach.

Toruńskie restauracje

Dla niektórych najważniejszym aspektem każdej podróży – bez względu na to, czy jest ona krótko- czy długodystansowa – jest gastronomia. Choć potrawy w poszczególnych restauracjach mogą się powtarzać, to jednak niewątpliwie każdy lokal ma swoją specyfikę, a także pracuje na własną jakość. Mimo że podróże kulinarne mogą sięgać najróżniejszych rejonów, wciąż wiele osób niezmiennie pozostaje wiernych kuchni polskiej. W Toruniu funkcjonuje Restauracja Panorama, która serwuje właśnie tego rodzaju dania. Każdy smakosz nacieszy tu i podniebienie i oko. Z kolei Pierogarnia Stary Młyn może być dobrym pomysłem dla tych, którzy oddani są swojej miłości do tej właśnie potrawy. Oczywiście, to nie wszystkie lokale toruńskiej gastronomii – powinniśmy sami odkryć swoje upodobania w tym mieście i odnaleźć obiekty, które przypadną nam najbardziej do gustu. Poszukiwania kulinarne mogą być fascynujące.

1 Comment

Dodaj komentarz