Co zwiedzić w 1 dzień? – ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę

Co zwiedzić w 1 dzień? – ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę

Mając dzień wolny chcielibyśmy przede wszystkim odpocząć, po ciężkim tygodniu pracy. Możesz wybrać kanapę i spędzić dzień przed telewizorem. Jeśli jednak chcesz bardziej aktywnie wypocząć wybierz się na wycieczkę! Co zwiedzić w 1 dzień? –  ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę znajdziesz w tym artykule.

Solec Kujawski

Rodzinna wycieczka do Solca Kujawskiego zapewni wam wiele wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Co zwiedzić w 1 dzień w Solcu Kujawskim? W pierwszej kolejności warto udać się do fantastycznego Jura Parku. Największym plusem tego miejsca jest fakt, że w cenie biletu wejściowego zawarte są wszystkie atrakcje bez ograniczeń! Dzieci do ukończenia 4 roku życia zwiedzają Jura Park za darmo! Atrakcji jest naprawdę sporo. Zwiedzanie parku proponujemy zacząć od wędrówki przez erę dinozaurów. W ciekawie zagospodarowanym lesie kryją się realnych rozmiarów eksponaty, do złudzenia przypominające prawdziwe dinozaury. Niektóre z nich zachęcają do wykonania sesji zdjęciowej. Dzieci mogą je dotykać, a nawet usiąść na nich, uwieczniając tą chwilę na zdjęciu. Największe dinozaury wymagają zadzierania głowy przez zwiedzających – ich rozmiary są niesamowite! Trasa prowadzi nas przez poszczególne ery, a dodatkowo jest wzbogacona w niektórych miejscach o skamieniałości – odciski łap dinozaura, przy którym właśnie przechodzimy. Kolejna atrakcją Jura Parku jest kino 5D (wliczone w cenę biletu). Musimy jednak prędzej ustalić godzinę seansu – możemy to zrobić zanim wejdziemy na trasę dinozaurów. Seans trwa ok. 8-10 min i przedstawia ciekawą animację nawiązującą oczywiście do ery dinozaurów. Film na długo pozostaje w pamięci, zwłaszcza młodszych uczestników wycieczki. Po wyjściu z kina warto zwiedzić Muzeum Ziemi, w którym znajdziemy wiele eksponatów reprezentujących 500 mln lat życia na Ziemi. Eksponaty są dopełnione fotografiami pochodzącymi z ekspedycji paleontologicznych. Możemy tutaj podziwiać 13 metrowy szkielet dinozaura oraz niesamowity model mamuta w autentycznych rozmiarach. Ponadto możemy podziwiać wymodelowane środowisko morskie sprzed milionów lat.

Co zwiedzić w 1 dzień? – ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę

Po historycznych przeżyciach warto coś zjeść. Na terenie Jura Parku znajduje się Restauracja Jaskiniowa, serwująca pyszne dania w niepowtarzalnej atmosferze. Po krótkim odpoczynku czas na istne szaleństwo! Po drugiej stronie parku czekają na nas karuzele, zjeżdżalnie, kolejka szynowa, trampoliny, basen z kulkami i wiele innych atrakcji, które podnoszą adrenalinę. Korzystać z nich możecie do woli, ponieważ wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu. Krocząc od jednej atrakcji, do drugiej spotkamy po drodze ogromne owady. Są one porozstawiane w różnych miejscach między drzewami. Znajdziemy tu m.in.: stonkę, biedronkę, osę czy mrówkę… Nie sposób przejść obok nich obojętnie. W Jura Parku z pewnością nie będziecie się nudzić!

Co zwiedzić w 1 dzień poza Jura Parkiem? Otóż po drugiej stronie ulicy czeka na nas Forest Jump! Jest to park linowy, który może być kolejnym punktem na naszej mapie. Znajduje się tylko kilka kroków od Jura Parku, więc możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Trasy posiadają szeroką skalę trudności. Dzięki temu każdy może wybrać najbardziej optymalną dla siebie drogę między drzewami. Zarówno dzieci, jak i osoby szukające wyzwań i adrenaliny na wysokości znajdą tu coś dla siebie. Dla rodzin często polecana jest trasa Anakonda. Znikniesz w jej wnętrzu i będziesz dobrze bawić się w koronach drzew. Forest Jump jest idealnym miejscem, na spędzenie aktywnego czasu połączonego ze świetną zabawą!

Malbork

Lubisz historię i zastanawiasz się co zwiedzić w 1 dzień, aby zgłębić jej kolejne tajemnice? Ciekawe pomysły na jednodniową wycieczkę owianą nutą historii znajdziesz w Malborku! Zamek Krzyżacki od wielu lat cieszy się turystycznym powodzeniem i zapewne jeszcze długo tak zostanie. Nic dziwnego, gdyż jest to miejsce opisujące dawne, historyczne dzieje naszego kraju. Jeśli chcesz dokładnie poznać Zamek od środka warto zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem. Potrzebne do tego celu jest jednak zebranie odpowiednio dużej grupy zwiedzających. Jednak nie powinno być z tym problemu, ponieważ wielu ludzi fascynuje malborski zamek. Możesz też wybrać się na wycieczkę ze znajomymi i mieć pewność, że zostaniecie oprowadzeni przez przewodnika. Kierująca grupą osoba na każdym kroku przekazuje nam informacje o dawnym życiu na zamku. Zarezerwuj sobie na zwiedzanie ok. 3 godzin. Przejście całego Zamku Krzyżackiego jest bowiem czasochłonne, a sam kompleks jest imponująco duży. Na zakończenie zwiedzania warto wejść na wieżę widokową i obejrzeć wszystkie części zamku z góry. Wejście na wieżę jest dodatkowo płatną atrakcją (6-8 zł). Jednak będąc na terenie zamku żal byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Kompleks zamkowy oglądany z góry sprawia niesamowite wrażenie. Po opuszczeniu murów zamku możesz wybrać się do pobliskiej restauracji i zjeść pyszny posiłek.

Zamek Krzyżacki jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Żuław. Zastanawiasz się, co zwiedzić w 1 dzień poza historycznym zamkiem? Będąc w Malborku warto odwiedzić Żuławską Wioskę Ceramiczną. Jest to miejsce, gdzie spędzisz miły, spokojny dzień, jednocześnie zgłębiając tajniki produkcji ceramicznych kafli. Turyści mogą spróbować własnych sił na kole garncarskim! Pod okiem instruktora zapoznasz się z tradycyjnymi metodami powstawania ceramicznych kafli i innych drobnych przedmiotów z gliny.

W zależności od tego, czy wolisz aktywny wypoczynek czy spokojniejsze spędzanie czasu powyższe przykłady pomogą ci zdecydować, co zwiedzić w 1 dzień, by był on niezapomniany!

Dodaj komentarz