Gdzie pojechać na wakacje w Polsce?

Gdzie pojechać na wakacje w Polsce?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i jeśli chcemy zarezerwować ciekawe noclegi, to już musimy zacząć się rozglądać. W tym roku podróże zagraniczne dalej mogą być utrudnione. Pandemia nam nie sprzyja. Za to jest to świetna okazja, by spędzić wakacje w kraju. W końcu mamy góry, morze i wiele pięknych rozległych krain. Zobacz gdzie pojechać na wakacje w Polsce. 

Może nad morze?

Mimo, że nadmorska destynacja jest popularnym pomysłem na wakacje, to warto ją rozważyć. Tylko pytanie gdzie? Do najbardziej obleganych miejscowości bezsprzecznie należy Władysławowo, Jastarnia i Trójmiasto. Tutaj może być nieco tłoczno, ale z morza nie warto rezygnować. Skieruj się za to w stronę Dębek i Łeby. Równie ciekawe są Chałupy, które znajdują się na początku półwyspu Helskiego. To miejsce składa się głównie z kempingów i pól namiotowych. Największą zaletą Chałup, jest położenie miasteczka. Z jednej strony mamy zatokę, która jest świetną miejscówką do sportów wodnych (propozycja dla aktywnych). Z drugiej strony mamy plażę i otwarte morze. Plaże w Chałupach są stosunkowo puste, a woda jest dużo czystsza niż w Jastarni położonej ok. 30 km dalej.

Z kolei jeśli chcesz poczuć się jak w Chorwacji, to wybierz się na dzikie plaże w Gdyni. Widok ze skarpy zdecydowanie nie przypomina typowego Bałtyku. Woda jest przejrzysta i turkusowa, a plaże dzikie i puste. Mimo, że Trójmiasto jest typowo turystycznym miejscem, to i tak jest ciekawą propozycją na wakacje. Estetyczna architektura i różne atrakcje turystyczne zdecydowanie przyciągają. 

Wakacje w górach 

Zdecydowaną geograficzną zaletą Polski jest to, że mamy zarówno morze jak i góry. I to niejedne. Na południu kraju wznoszą się malownicze Tatry. Kto nie był niech nie żałuje, tylko jedzie i zwiedza. Najpopularniejszym miastem turystycznym jest Zakopane. W ramach ciekawostki można odwiedzić, ale nie warto tam spać. Zakopianka jest pełna turystów, ciężko o miejsce w restauracji, trasy również są zapchane i ciężko odpocząć. 

Za to kawałek dalej znajduje się Białka Tatrzańska. I tę destynację warto wybrać. Znajdziemy tam piękne trasy o różnych poziomach trudności. Zetkniemy się z dalej żywą tradycja góralską. Na zboczach możemy spotkać baców wypasających owce  i kupić prawdziwe oscypki. Jak już będziesz w Białce Tatrzańskiej to koniecznie odwiedź “Przełom Białki”. Jest to rezerwat, w którym rzeka Białka przebija się między skałami. Przejrzysta woda, otwarte jaskinie i zapierające dech w piersiach widoki. Tutaj także warto zatrzymać się na nocleg. Apartamenty Białka oferują nie tylko piękne pokoje, ale także są w świetnej lokalizacji.

2 Comments

  1. Kocham podróżować po Polsce, bo żyjemy w naprawdę pięknym kraju. Jestem miłośniczką natury, dlatego często rezygnuję z pensjonatów, a wybieram namioty lub campingi. Dzięki temu mogę być bliżej natury, ale również zaoszczędzam sporą sumkę. Polecam każdemu, takie przygody zostaną z nami do końca życia.

  2. Myślę, że najwygodniejszym miejscem na wakacje w Polsce są jeziora. Miejsce, które wyjątkowo spodobało się mojej rodzinie, to https://wakacjeuslawka.pl/ nad jeziorem Powidzkim. Jest tam mnóstwo atrakcji, które spodobają się niezależnie od tego czy lubi się leżeć na plaży czy aktywnie spędzać czas. Dodatkowo, jeśli chodzi o tanie noclegi Powidz może zaskoczyć. Naprawdę da się tam tanio wypocząć i wybawić, bez konieczności przepychania się wśród tłumu plażowiczów, jak to bywa nad morzem.

Dodaj komentarz