Indonezja – największe wyspiarskie państwo świata

Indonezja – największe wyspiarskie państwo świata

Śmiało można powiedzieć, że najpiękniejszym krajem na świecie jest Indonezja. Zajmuje ona archipelag liczący niemal siedemnaście tysięcy wysp. Nie wszystkie wyspy są zamieszkane. Niektóre nawet nie mają swojej nazwy. Jest to najpopularniejszy kraj Azji Południowo Wschodniej. To także największy kraj muzułmański świata w związku z czym nie wskazane jest noszenie skąpych ubrań w dużych skupiskach miejskich. W szczególności w świątyniach i miejscach kultu.

Atrakcji do zwiedzania w Indonezji jest wiele

Ogrom złotych plaż, wielobarwnych raf koralowych, potężne wulkany a także wspaniałe świątynie. Raj na ziemi dopełniają liczne zielone pola ryżowe, plantacje pieprzu i cudowne lasy tropikalne. Indonezja to cudowny kraj rozciągający się pięć tysięcy kilometrów wzdłuż równika. Najczęściej odwiedzane wyspy przez turystów to Bali, Jawa, Sumatra, czy Nowa Gwinea.

Bezkonkurencyjna jest Bali, gdyż posiada doskonałą ofertę hoteli w każdej klasie cenowej. Posiada też cudowne plaże z zachwycającym białym piaskiem, turkusowymi wodami zatok i przecudnymi palmami. Wyspy można zwiedzać miesiącami i ciągle doświadczać i odkrywać coś nowego. Każda wyspa oferuje coś innego. Im dalej na wschód tym większej egzotyki można zaznać. To kraj gdzie można przeżyć niesamowitą przygodę, kraj w wielu miejscach jeszcze nie odkryty dzięki czemu tym bardziej zachęcający dla podróżników. To idealne miejsce dla miłośników nurkowania. Większość kraju otoczona jest wspaniałymi rafami koralowymi. Idealne warunki do surfowania można mieć przez cały rok na Siberucie.

Mieszkańcy Indonezji są niesamowicie życzliwi i bezinteresowni. To ludzie bardzo ciekawi białego człowieka. Żyje tu wiele ludów i rdzennych plemion. To bardzo zróżnicowany kraj pod względem etnicznym. Tylko w Indonezji, jak dopisze szczęście można zobaczyć tygrysy sumatrzańskie, czy jawajskie nosorożce. Są to zwierzęta na wymarciu także nie jest to prosta sprawa aby móc je podziwiać. Najczęściej podglądanymi stworzeniami są orangutany, których większość populacji żyje na Sumatrze. W parkach można podziwiać także delfiny, wieloryby i wielkie manty.

Najlepiej zwiedzić ten kraj cały wzdłuż i w szerz ale pewnie nie każdy miałby na to czas i finanse. Przemieszczając się z wyspy na wyspę ma się wrażenie, że wjeżdża się do innego kraju. Ta różnorodność fauny i flory zapiera dech w piersiach. Warto zwiedzić kraj w którym wszystko co najpiękniejsze i najciekawsze jest w zasięgu ręki. Można przeżyć niezapomnianą przygodę wśród rajskich plaż i pięknych zieleni.

Dodaj komentarz