Kiedy pojechać na Bali

Kiedy pojechać na Bali

Wielu osobom marzy się wyjazd na Bali. Jest to wyspa, która leży w Azji i zachęca podróżników do odwiedzin. Jednak kiedy się tam wybrać i czy każda pora jest dobra na jej zwiedzanie?

Pora deszczowa

Nie ma tam pór roku jak w Polsce, tylko rok dzieli się na porę deszczową i suchą. Jeśli chodzi o tę pierwszą to trwa ona od października do kwietnia. Jednak to wcale nie oznacza, że w pozostałej części roku w ogóle nie pada. Nie ma się co bać deszczu, ponieważ opady są tam bardzo często tylko kilku-kilkunasto minutowe, co oznacza, że na chwilę ulice i chodniki stają się rzekami. Jednak po tak intensywnych opadach zaraz wychodzi słońce i można dalej cieszyć się pogodą, która tam panuje przez okrągły rok. Co ciekawe w tym okresie średnia temperatura oscyluje w granicach 26 stopni, więc w dalszym ciągu jest tam bardzo ciepło. Dla osób, które nie lubią tłoku zaleca się wyjazd w tym okresie, ponieważ będzie tam znacznie mniej turystów, którzy uważają, że w porze deszczowej nie można tam nic zobaczyć. Czasami deszcz jest bardzo lekki i trwa dłużej, wtedy można ubrać się w płaszcz przeciwdeszczowy i wyruszyć zwiedzać okoliczne miasteczka.

Pora sucha

Będzie to pozostała część roku, czyli od maja do września. Właśnie maj jest najcieplejszym miesiącem na wyspie Bali. W tej porze jest znacznie bardziej sucho i duszno, a to wszystko za sprawą niskiej wilgotności powietrza. Jeśli zdecyduje się ktoś na wyjazd w tym okresie to spotka się z większą ilością turystów, wyższymi cenami, a także będzie musiał uważać na słońce, które grzeje znacznie intensywniej, niż ma to miejsce w porze deszczowej. Warto zaopatrzyć się w krem UV, a także czapki z daszkiem i koszulki, które ochronią ciało przed nadmierną ilością słońca. Jednak wyjazd na Bali w porze suchej wcale nie oznacza, że nie będzie tam kompletnie deszczu. Zdarzają się opady, jednak są one wtedy zbawienne i wiele osób ich wyczekuje. Jeśli ktoś w to nie wierzy to warto tam pojechać i zobaczyć jak wygląda tam życie od kwietnia do października.

Kiedy pojechać na Bali

Podsumowując, wycieczka na Bali jest bardzo dobrym pomysłem dla osób, z każdej grupy wiekowej. Jeśli ktoś woli luksus i nie przeszkadzają mu tłumy to lepiej żeby wybrał się do tego bajkowego kraju w porze suchej. Jeśli natomiast ktoś nie boi się deszczu i chce uniknąć tłumów, a także zaoszczędzić parę złotych to może się tam udać w porze deszczowej. Ceny będą trochę niższe, a deszcz, który będzie można spotkać będzie intensywny lecz krótkotrwały i już po chwili znowu będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą. Jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, zarówno pod kątem finansowym jak i czasowym, to może pojechać na Bali, na pograniczu tych dwóch pór i na własnej skórze je ze sobą porównać.

Dodaj komentarz