Wakacje na Bali

Wakacje na Bali

Kiedy warto odwiedzić wyspę Bali

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wyspę Bali warto odwiedzić zawsze. Nie ma znaczenia pora roku, gdyż wyspa Bali rozciąga się w strefie klimatu tropikalnego, gdzie nie spotykamy się tradycyjnymi dla nas porami roku. Temperatury na Bali przez okrągły rok wynoszą ponad 30 stopni Celsjusza. Nawet w miesiącach najchłodniejszych, czyli w lutym i marcu, temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 30 stopni Celsjusza. Zatem mówiąc o miesiącach chłodnych, nie porównujmy ich do tych występujących w Polsce, gdyż kompletnie nie da się tego porównać. Na wyspie Bali charakterystyczne są także opadu monsunowe. Jednakże nie mają one również wiele wspólnego z opadami w naszym kraju. Charakteryzują się bowiem tym, że są gwałtowne jednakże bardzo krótkie. Już po około godzinie będziemy mogli znowu cieszyć się bardzo wysoką temperaturą, pełnym słońcem i ciepłym oceanem.

Wakacje na Bali

Wakacje na Bali to marzenie wielu z nas. Liczne obrazki przewijające się w internecie, fotografie czy urywki filmów. Wyspa Bali to także bardzo popularne miejsce na miesiąc miodowy, o czym często przypominają nam liczne filmy w telewizji. Kiedy już uda nam się spełnić to marzenie i wybrać się na wymarzony urlop na Bali, pojawi się w naszej głowie kolejne marzenie. Mianowicie, będziemy chcieli jeszcze tu wrócić. Wyspa Bali to raj nie tylko dla osób, które pragną ekskluzywnych i pełnych przepychu wakacji. Jeśli podróżujemy z plecakiem na plecach, starając się odkryć nowe miejsca, również znajdziemy tu dla siebie miejsce. Gwarantujemy, że piękno tej wyspy przyciągnie i zatrzyma na dłużej każdego.

Atrakcje Bali

Bali to przede wszystkim szansa na zobaczenie licznych świątyń. Dzięki temu, że na Bali mieszkańcy mają swoja własną religię, turyści mogą pozwolić sobie na dowolne stroje. Nie znajdziemy tam wyznawców islamu (oczywiście poza przyjezdnymi), gdzie często reżim ubioru narzucany jest także turystom. Tuta mamy całkowitą swobodę. Dla szukających wrażeń i lubiących wycieczki poleca się wulkan Agung, lasy tropikalne oraz jeziora kraterowe. Ponadto, czas możemy spędzić na rajskich plażach z białym piaskiem. Dla tych, którzy chcą wykorzystać każdą minutę wyjazdu, wyspa Bali oferuje także nocne atrakcje. Miejscowe dyskoteki są bardzo popularną rozrywką. W kurortach na wyspie Bali nie brakuje dyskotek, które są licznie odwiedzane przez turystów.

Dodaj komentarz