Wiza do Tajlandii i zasady ruchu turystycznego

Wiza do Tajlandii i zasady ruchu turystycznego

Rozpoczęły się wakacje i z pewnością każdy już ma zaplanowane te najcieplejsze miesiące w roku. Co jednak, gdy nie możesz pozwolić sobie na urlop w tym terminie? Nie ma czego żałować i dziś postaram się to udowodnić! Wiadomo jak kapryśna była pogoda nad polskim morzem w ostatnich latach. Deszcz i niskie temperatury w niczym nie przypominały upragnionych i gorących wakacji. A gdyby tak przełożyć swój urlop i wybrać się gdzieś zupełnie daleko, gdzie pogoda jest “gwarantowana”?
W ostatnich latach kierunki azjatyckie stały się bardzo popularną destynacją urlopową dla naszych rodaków. Szczególnie Tajlandia cieszy się dużą popularnością i właśnie o Tajlandii chciałbym dziś troszkę opowiedzieć.

Wiza do Tajlandii i zasady ruchu turystycznego

Zacznijmy od podstaw, czyli od zasad ruchu turystycznego w Tajlandii. Polska została objęta programem ruchu bezwizowego, który to umożliwia nam wjazd na teren Królestwa Tajlandii jedynie w oparciu o paszport. Ograniczeniem jest jednak długość naszego pobytu i nie może przekroczyć 30 dni. Jeżeli zechcemy zostać troszkę dłużej to konieczne będzie uzyskanie wizy do Tajlandii. Na szczęście Ambasada Królestwa Tajlandii znajduje się w Polsce, a cały proces wizowy jest w miarę prosty. Jest kilka typów wiz i zależnie od naszych planów musimy wybrać tą właściwą. W Internecie jest dużo informacji na ten temat, a ja pozwolę sobie tu przytoczyć opracowanie znalezione na jednym z blogów. Co warte zaznaczenia, znajdziecie tam również wzór wniosku o wizę do Tajlandii

wiza tajlandia

Ceny w Tajlandii i koszt życia

Oczywiście równie ważną informacją są ceny noclegów na miejscu. Tajlandia uchodzi za tani kraj, co jedna nie zawsze zgadza się z rzeczywistością. W nadmorskich kurortach ceny mogą być podobne do znanych nam z Europy, a nawet czasem wyższe. Oczywiście jeżeli nasz budżet jest bardzo napięty to możemy zrezygnować z droższych restauracji na rzecz jedzenia ulicznego, a także odstawić picie alkoholu, który w Tajlandii nie należy do najtańszych. Na wspomnianym wcześniej blogu natrafiłem na porównanie kilku produktów w sklepach polskich oraz tajskich. Przedstawione tam ceny w Tajlandii zaskoczyły mnie, gdyż szczerze spodziewałem się o wiele tańszych produktów. Oczywiście na miejscu można stosować lokalne zamienniki, chociaż nie do końca wiem, czy mógłbym zastąpić maszynkę do golenia 🙂

Tajlandia dla turystów – podsumowanie

Osobiście uważam, że Tajlandia jest bardzo dobrym wyborem naszych wakacji. Dużym plusem jest również przestawiony cykl pogodowy. Gdy u nas jest zima, tam zaczynają się upały. Może więc warto zastanowić się nad urlopem w zimie? Z pewnością do tematu Tajlandii jeszcze nie raz wrócę, gdyż temat wydaje się bardzo interesujący.

Dodaj komentarz