Wycieczka jednodniowa — gdzie warto pojechać?

Wycieczka jednodniowa — gdzie warto pojechać?

Wycieczka jednodniowa — gdzie warto pojechać?

Chyba każdy z nas, marzy o przerwie od codziennej rutyny i przytłaczających obowiązków. Niestety, jeśli jedyny urlop, jaki możemy dostać, trwa zaledwie kilka dni lub jest nieplanowany, większość osób preferowała będzie jednodniową wycieczkę oraz spędzenie pozostałych dni wolnych w domu. Jednak czy warto wyjeżdżać na jeden dzień? Gdzie na wycieczkę jednodniową? Jakie atrakcje są godne polecenia? 

Muzeum Gwiezdnych Wojen 

Pałac w Witaszycach oferuje nam mnóstwo atrakcji. Jedną z nich, a zarazem najchętniej odwiedzą przez dzieci i młodzież jest Muzeum Gwiezdnych Wojen. Jakiś czas temu właściciel owego muzeum stwierdził, iż Napoleon utożsamia się z Palpatinem, gdyż obaj stworzyli własne imperia. W taki oto sposób narodził się pomysł, dzięki któremu tysiące ludzi mogą podziwiać realistyczne figury bohaterów. Kolejnym powodem, dla którego warto udać się do muzeum, jest pokaźna kolekcja Lego. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych konstrukcji wykonanych z klocków Lego (oczywiście w tematyce gwiezdnych wojen). Oprócz tego decydując się na jednodniowy wyjazd do muzeum “Star Wars” możemy wziąć udział w walce z wykorzystaniem mieczy świetlnych. 

Nietypowa poznańska restauracja 

“Dark Restaurant” jak sama nazwa wskazuje, jest to restauracja, w której panuje absolutna ciemność. Klienci informują pracowników, jakich składników nie chcą bądź nie mogą spożywać, a następnie kucharz przygotowuje danie wedle własnego uznania. Oczywiście obsługa restauracji posiada specjalne noktowizory, dzięki czemu mogą szybko i bezpiecznie wprowadzić nas do ciemnego pomieszczenia. Taka forma spożywania posłów stanowi fascynujące przeżycie, które na pewno zapadnie na długi w naszej pamięci. Ponadto dla osób, które lubią wyzwania, została stworzona opcja “Bizzare Food”. Zamawiając tę pozycję, otrzymamy nietypowe danie, np. z dodatkiem syczących, latających robaków. 

ZOO i oceanarium we Wrocławiu 

Wrocławskie ZOO połączone z oceanarium to definitywnie jedna z największych tego typu atrakcji w Polsce. Ogromny obiekt cieszy się dużą popularnością od 2014 roku. W oceanarium spotkamy zarówno przyjazne, afrykańskie zwierzęta, jak i stworzenia budzące strach u niektórych osób. Największą popularnością wśród turystów cieszą się:

  • Foki
  • Płaszczki
  • Żółwie
  • Hipopotamy
  • Ryby
  • Pingwiny. 

Dużym plusem oceanarium jest fakt, iż zwierzęta nie stanowią jedynej atrakcji. Oprócz niesamowitych, zagranicznych stworzeń warto zwrócić uwagę również na kilkunastometrowy tunel. Przechodząc przez szklaną konstrukcję, będziemy mogli zaobserwować ryby oraz tysiące sztucznych koralowców. Zwiedzenie kompleksu zajmuje średnio 3 godziny, dlatego podczas naszej jednodniowej wycieczki do Wrocławia będziemy mogli skorzystać z pozostałych atrakcji, jakie oferuje nam to miasto!

Dodaj komentarz