Co spakować ze sobą do Indonezji

Co spakować ze sobą do Indonezji

Indonezja jest coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży wśród Polaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ piękne plaże, różnorodność fauny i flory, a także niesamowite widoki potrafią skraść serce nie jednej osoby. Do tego pogoda na Bali, która w okresie suchym wręcz zachęca do tego, aby popływać w morzu i oddać się podwodnym atrakcjom takim jak np. nurkowanie z żółwiami. Wakacje w Indonezji to marzenie nie jednej osoby i jeśli już uda Ci się je spełnić to musisz wiedzieć co spakować ze sobą do walizki, aby być przygotowanym na niezapomnianą podróż.

Trekking po wulkanach

Jeśli będąc w Indonezji, masz zamiar zdobyć choć jeden szczyt wulkanu, to musisz się na to odpowiednio przygotować. Niezbędne będą Ci wygodne buty trekkingowe i to właśnie o nich powinieneś pomyśleć w pierwszej kolejności. Odpowiednie obuwie, które stabilizuje stopę i nie powoduje obtarć i dyskomfortu to najistotniejsza część ubioru podczas wspinaczki. Do tego przydadzą Ci się także ochraniacze na piszczele, kijki trekkingowe, koszulki i spodnie z długim rękawem oraz śpiwór i pojemny plecak.

Rzeczy niezbędne do plażowania

Jeśli jesteś zwolennikiem mniej intensywnego spędzania wakacji i swój pobyt w Indonezji w dużej mierze chcesz spędzić na plaży, to musisz pamiętać o kilku rzeczach. Tak jak wspomnieliśmy, pogoda na Bali zachęca do plażowania jednak musisz pamiętać o tym, aby było to bezpieczne spędzanie czasu. Podczas plażowania na Indonezyjskich plażach przyda Ci się filtr UV – nie ma co żałować na jego mocy i wybieraj te o dużych SPF. Zaopatrz się też w kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed udarem, ręcznik plażowy, buty do wody oraz maskę z rurką i płetwy. Pod wodą skrywa się wiele cudów przyrody i egzotycznych rybek, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

Zwiedzanie miasta

Jeśli planujesz zwiedzać miasto, to koniecznie zaopatrz się w gotówkę o lokalnej walucie. Najlepiej będzie, jeśli nie będą to duże nominały. Po pierwsze łatwiej będzie Ci płacić za drobne rzeczy, a po drugie nie wzbudzisz zainteresowania lokalnych kieszonkowców. Przydadzą Ci się również wygodne buty, pojemny plecak, a w przypadku kobiet chusta, którą można okryć włosy w niektórych miejscach. Indonezja to w większości kraj muzułmański dlatego należy dostosować swój wygląd do lokalnej kultury. Pomocna będzie także saszetka, którą można zapiąć wokół bioder i schować do niej komórkę i portfel. Wygodniej nam będzie sięgać po te rzeczy, a jak wiemy są one często potrzebne – szczególnie podczas podróży. Tak jak na każdej wycieczce przyda Ci się też podręczna apteczka, okulary przeciwsłoneczne, przewodnik i aparat fotograficzny, którym uwiecznisz wyjątkowe momenty.

Dodaj komentarz