Zwiedzanie Indonezji

Zwiedzanie Indonezji

Kilka słów o Indonezji

Indonezja to największe wyspiarskie państwo świata.  To ponad 17 tysięcy wysp, które rozciągają się na powierzchni prawie dwóch milionów km 2 . Z tego względu, że powierzchnia tego państwa jest tak ogromna spotykamy się tu z wielką różnorodnością pod każdym względem. Począwszy od walorów przyrodniczych. Możemy znaleźć tu zarówno wysokie góry, wulkany jak i setki kilometrów lasów deszczowych oraz piękne, rozległe, piaszczyste plaże. Bardzo duża liczba mieszkańców decyduje o wielokulturowości i różnorodnej tradycji w każdym zakątku tego miejsca. jest to miejsce gdzie znajdziemy praktycznie wszystko i na pewno nie rozczaruje ono nawet najbardziej wybrednego turysty.

Zwiedzanie Indonezji

Kiedy zdecydujemy się na zwiedzanie Indonezji można śmiało powiedzieć, że obojętnie ile czasu byśmy na to nie przeznaczyli, będzie go za mało. Jest tu tyle miejsc i na tak szerokim obszarze, że chyba nikomu nigdy nie uda się odkryć wszystkiego. Zatem decydując się na zwiedzanie Indonezji musimy wybrać kilka miejsc, które są sztandarowym punktem każdej wyprawy. Osobiście chcielibyśmy również wskazać kilka miejsc godnych uwagi.

Wyspa Bali

Zwiedzanie Indonezji nie powinno pominąć wyspy Bali. To raj dla osób lubiących sporty wodne, piękne piaszczyste plaże, najpiękniejsze na świecie rafy koralowe, turkusowe wody. To także szansa na zdobycie szczytu wulkanów. Do tego religia balijczyków, odrębna od wszystkich innych w Indonezji. Da nam możliwość zwiedzenia pięknych świątyń i zobaczenia licznych kapliczek, które ich religia nakazuje budować i utrzymywać.

Sumatra

Dla miłośników zwierząt i długi wypraw polecamy zacząć zwiedzanie Indonezji od wyspy Sumatra. Przedzierając się przez kilometry dżungli będziemy mieli szanse na spotkanie orangutanów, które zagrożone są wyginięciem. Przedzierając się przez Park Narodowy Gunung Leuser spotkamy inne żyjące tam zwierzęta czyli słonie, nosorożce, tygrysy i lamparty. Z cała pewnością nie zabraknie tam też małp, które przez cały czas skaczą nad głowami przechadzających się osób.

Sumba

Jeśli podczas zwiedzania Indonezji zależy nam nie tylko na wygodzie i luksusach, ale i pragniemy poznać jak żyją tam niektóre plemiona, proponujemy odwiedzić wyspę Sumba. To odległe wioski, które zamieszkują plemiona Pau i Praiyawang. Ich życie dalekie jest od tego co możemy zobaczyć np. na wyspie Bali. Mieszkańcy Sumby żyją w tradycyjnych, pokrytych strzechą domach. Będziemy mogli poznać ich kulturę, wierzenia i zwyczaje, tak bardzo odmienne od tych, które towarzyszą nam każdego dnia. Tam też będziemy mogli odkryć historię megalitycznych grobowców.

To tylko mała cząstka tego co nas czeka jeśli zdecydujemy się na zwiedzani Indonezji. Pamiętajcie, że im dłuższa wyprawa tym lepiej, a czasu i tak nie będzie dość.

Dodaj komentarz