Luksemburg – miasto 110 mostów

Luksemburg – miasto 110 mostów

Niewielkie księstwo Luksemburg fascynuje, a wycieczki po jego terenie mogą sprawić każdemu wiele przyjemności. Wśród miast, które już dawno pokochały polskie biura podróży oraz turyści, znalazło się miasto Luksemburg. To wyjątkowy ośrodek miejski, na terenie którego turystyka ma się doskonale. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych? Które zabytki są szczególnie polecane przez biura podróży?

Luksemburg jest miastem wyjątkowym. Jako ważny ośrodek gospodarczy już dawno zdobył uznanie. O potędze miasta oraz o jego wspaniałej przeszłości przypomina z kolei jego wspaniała zabudowa. To dzięki niej turystyka stała się tak ważna dla mieszkańców współczesnego Luksemburga. Wycieczki po tym niezwykłym mieście mogą sprawić wiele przyjemności miłośnikom niezwykłych krajobrazów oraz mostów. To one stanowią najważniejszą i najciekawszą grupę budowli na terenie miasta. Nic dziwnego, że wśród licznych określeń pojawiających się w turystycznej literaturze pojawiło się i to, zgodnie z którym stał się Luksemburg miastem 110 mostów.

Mosty te łączą poszczególne dzielnice miasta i ułatwiają poruszanie się po jego terenie. Są jednocześnie jego wspaniałą ozdobą, a spacery nad głębokimi dolinami rzek mogą dostarczyć wielu niezwykłych wrażeń goszczącym w Luksemburgu turystom. Ten ważny ośrodek miejski może się też pochwalić swym historycznym centrum. Zabudowa starówki bez wątpienia może oczarować każdego, a spacer po ulicach starego miasta może okazać się wyjątkową lekcją historii.

Średniowieczne miasto wzniesione na potężnej skale zachwyca swym niepowtarzalnym charakterem. Jakie budynki mogą zafascynować w tym mieście? Bez wątpienia ciekawym zabytkiem jest pałac książęcy z XVII wieku, zachwycić też może młodsza o 100 lat katedra. Ratusz, Pałac Sprawiedliwości oraz Pałac Arcybiskupi to kolejne ciekawe zabytki, którym z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi.

Luksemburg może jednocześnie oczarować swymi placówkami muzealnymi. Do tych najciekawszych zalicza się Muzeum Historyczne Miasta Luksemburg, z którym o uwagę turystów walczą Muzeum Narodowe oraz Muzeum Poczty. Przyciągają również miejskie fortyfikacje. Bez wątpienia warto zapoznać się z dawnymi lochami, które dziś są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Kazamaty nie są jednak jedyną pamiątką po miejskich umocnieniach. Ciekawie prezentują się Wieże Vauban oraz dawne forty. Ich zwiedzenie z pewnością warto uwzględnić w programie swej wycieczki, gdyż to właśnie one są wyjątkowymi świadkami historii miasta.

Dodaj komentarz