Poznaj Senegal – jedyne takie miejsce na ziemi

Poznaj Senegal – jedyne takie miejsce na ziemi

Pomiędzy spektakularnymi krajobrazami i fascynującym dziedzictwem historycznym wycieczka do Senegalu jest jak egzotyczne zanurzenie.

Jeśli zastanawiasz się nad pobytem na temat odkrywania, Senegal oferuje wyjątkowe wrażenia. Historia, kultura i tradycje są ze sobą powiązane w tym pięknym kraju których eksploracja ujawnia nieoczekiwane bogactwa, od Saint-Louis do stolicy Dakaru. Twoja podróż do Senegalu poprowadzi Cię przez kraina przygód, w której wycieczki i safari są częścią obowiązkowych działań na miejscu.

Ciekawe miejsca w Senegalu

Evaneos oferuje możliwość spersonalizowania pobytu, dzięki czemu masz pewność, że Twój pobyt będzie dla ciebie dogodny. Na wakacje w Senegalu nie wahaj się skorzystać z usług jednego z lokalnych ekspertów wybranych przez Evaneos. Pomoże ci wyjść odkrycie Dakaru, stolicy Senegalu. To eleganckie i tętniące życiem miasto oferuje odwiedzającym tętniące życiem rynki i tętniące życiem nocne życie. Nie zawiedziesz się na wyspę Gorée i dalej rajskie plaże Yoff, w pobliżu. Odwiedź jezioro Retba znane również jako Lake Rose, strona bierze swoją nazwę od różowych wód, które swój niezwykły kolor zawdzięczają algom. Znany jest również z wysokiej zawartości soli, która może osiągnąć 40% w niektórych regionach. Rezerwat przyrody Popenguine Położone na południe od stolicy, na skraju półwyspu Zielonego Przylądka, jest bramą do niesamowitego zestawu atrakcji przyrodniczych z krajobrazami o rzadkim pięknie.

Do zrobienia w Senegalu

Relaks na rajskich plażach jest niezbędny. Dzięki drobnemu złotemu piaskowi, który stanowi większość z 531 km atlantyckiego wybrzeża Senegalu, kraj ten jest rajem dla leniuchowanie nad morzem. Dla entuzjastów przygód safari jest niezbędnym zajęciem podczas podróży do Senegalu. Rezerwat Bandia, położony zaledwie godzinę drogi od Dakaru, oferuje 3500 ha baobabu, akacji cierniowej, a także różnorodne gatunki dzikiej przyrody. Na wybrzeżach Senegalu możesz eksperymentować łowienie na kajakach za niezwykłe i zabawne wrażenia. Senegal jest pełen fantastyczne strony do odkrycia w drodze opuszczając Dakar, w szczególności na wyspy Gulet i Madeleine.

Kiedy jechać do Senegalu?

Klimat jest pustynny, a pora sucha trwa od listopada do maja. Pora deszczowa trwa od czerwca do października. Luty jest ogólnie chłodny i spokojny. Warunki są idealne do zwiedzania wnętrza kraju. W grudniu pogoda jest łagodna, szczególnie rano, idealna na spacery. W kwietniu możesz brać udział w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych. W listopadzie słońce jest optymalne, zachęcając do wycieczek wszelkiego rodzaju. Wrzesień pozostaje bardzo gorący i wilgotny. Ten sezon jest idealny do łowienia w jednych z najlepszych miejsc na Atlantyku. Wreszcie w styczniu temperatury pozostają chłodne przez cały dzień.

Informacje praktyczne

Nie potrzebujesz wizy na wyjazd do Senegalu, jednak paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od daty wjazdu do kraju. Walutą Senegalu jest frank CFA. Jeśli chodzi o zdrowie, zaszczep się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, żółtej febrze, durowi brzusznemu i wściekliźnie. Należy pamiętać, że szczepionki przeciw wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu wątroby lub durowi brzusznemu są szczególnie zalecane, jeśli planujesz dłuższy pobyt lub urlop w Senegalu w regularnych odstępach czasu.

Dodaj komentarz