Co warto zabrać z sobą nad morze?

Co warto zabrać z sobą nad morze?

Niezależnie czy wyjeżdżamy nad morze indywidualnie, we dwoje czy z rodziną, wakacje przebiegną w przyjemniejszej atmosferze jeśli odpowiednio się do nich przygotujemy. W tym przypadku połową sukcesu jest poprawnie zapakowana walizka.

Must have wakacji nad morzem

Zwykle pakowanie kojarzy się z czynnością żmudną i nudną, więc odkłada się ją na ostatnią chwilę. To wielki błąd, gdyż w pośpiechu można zapomnieć o zabraniu czegoś bardzo ważnego. Dobrą metodą na efektywne przygotowanie się do wyjazdu jest sporządzenie listy najważniejszych rzeczy, która ułatwi ich skompletowanie. Do tego grona należą:

  • dokumenty tj. paszport, dowód osobisty i prawo jazdy oraz karty płatnicze, które warto mieć przy sobie nawet gdy większość transakcji dokonuje się za pomocą telefonu,
  • odzież – nawet jeśli prognozy przewidują słońce i upał, ze względu na zmiany klimatyczne i związaną z nimi kapryśność pogody, lepiej wziąć ze sobą również ubrania na chłodniejsze dni np. pelerynę czy kurtkę przeciwdeszczową,
  • piżama i bielizna,
  • ładowarka do telefonu,
  • strój kąpielowy, ręcznik oraz klapki na plażę czy basen,
  • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV i nakrycie głowy,
  • kosmetyki,
  • buty sportowe i wyjściowe,
  • mała apteczka wyposażona w leki, środki opatrunkowe oraz preparaty przeciw komarom i kleszczom,
  • plecak lub torebka, do której wkłada się wszelkie drobiazgi przed wyjściem plażę lub wycieczkę po okolicy.

Jeśli wiemy, co należy zabrać nad morze, pakowanie nie będzie już sprawiało tylu problemów. Warto również zwrócić uwagę na samą walizkę. Powinna mieć odpowiednią wielkość, by ubrania się w niej nie pogniotły, a opakowania kosmetyków nie uległy zniszczeniu.

Co zabrać na wyjazd z dzieckiem?

Wybierając się nad morze z dziećmi, trzeba wydłużyć listę rzeczy do spakowania o kilka niezbędnych akcesoriów. Świetnym pomysłem jest zaangażowanie malucha w przygotowania do wakacji, wówczas łatwiej będzie mu oswoić się z myślą o wyjeździe w obce miejsce. Jeśli opiekujemy się niemowlakiem, nie możemy zapomnieć o smoczkach, gryzakach, chusteczkach nawilżanych, a także pieluszkach do pływania i kremie na odparzenia. Oprócz kostiumu kąpielowego należy wyposażyć pociechę w rękawki do pływania i preparat z filtrem UV dostosowany do delikatnej skóry dziecka oraz dmuchane zabawki do wody i foremki do piasku, które uprzyjemnią czas spędzony na plaży. Na wypadek deszczu można zabrać również gry i przytulanki do zabawy w pokoju hotelowym. 

Dodatkowe rzeczy do spakowania nad morze

Nad morze warto zabrać również inne rzeczy, które urozmaicą wyjazd. Jeśli planujemy spędzić wakacje aktywnie, możemy wziąć ze sobą rowery, hulajnogi czy rolki. Natomiast odpoczywanie na plaży będzie bardziej komfortowe gdy na położymy się na własnym leżaku i zadbamy o prywatność za pomocą parawanu.

 

Dodaj komentarz