Gdzie pojechać na wakacje – czyli trzy kierunki wakacyjne godne polecenia

Gdzie pojechać na wakacje – czyli trzy kierunki wakacyjne godne polecenia

Co prawda patrząc teraz w kalendarz, mało kto z nas myśli o wakacjach. Mamy wszak połowę lutego – miesiąca jednoznacznie kojarzącego się jeszcze z zimą. Niemniej jednak, luty to miesiąc, w którym wielu ludzi przezornych zaczyna rozglądać się za miejscem, w którym w te wakacje spędzi urlop. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że poszukiwanie atrakcyjnych miejsc noclegowych późną wiosną jest zadaniem bardzo trudnym, a nawet prawie niemożliwym. Jeśli przed zabukowaniem wymarzonego wyjazdu powstrzymują was jedynie finanse, również z tej sytuacji jest proste wyjście. Kredyt wakacyjny zapewni wam wakacje marzeń, a dogodne raty rozłożone na odpowiadający wam okres kredytowania nie nadwyręży waszego domowego budżetu.

Z tego też względu, jako że rozpoczyna się właśnie okres najintensywniejszego poszukiwania naszych wakacyjnych destynacji, poniżej polecamy Wam trzy miejsca w Europie, które powinniście wziąć pod uwagę podczas planowania tegorocznego urlopu:

1) Chorwacja: Opatija

Wielu z nas planując wakacje, ma następujący dylemat: wyruszyć w góry czy nad morze? Opatija to idealna opcja dla tych, którzy nie mogą w tej kwestii podjąć jednoznacznej decyzji! To chorwackie miasteczko położone na Półwyspie Istria to miejsce, w którym majestatyczne góry niemalże “schodzą” do Adriatyku. Spędzając tu urlop zaznamy więc typowo morskiego klimatu połączonego z możliwością górskich wycieczek. Opatija to niezwykle malownicze i niepowtarzalne miejsce – jak zresztą całe chorwackie wybrzeże. Latem jest ono pełne życia, radości i typowego, leniwego, wakacyjnego klimatu. Gorąco polecamy!

2) Hiszpania: Kraj Basków

Co prawda Hiszpania odstrasza wielu nieraz wygórowanymi cenami. Niemniej jednak, podróż na północne wybrzeże Hiszpanii dostarcza tak wielu niezapomnianych wrażeń, że warto tu rozważyć zaciągnięcie kredytu na zrealizowanie takiej wakacyjnej wyprawy. Południe Hiszpanii położone nad Morzem Śródziemnym raczej nie wymaga dodatkowej reklamy. Tymczasem północ Hiszpanii, a zwłaszcza malownicze krajobrazy Kraju Basków w niczym nie ustępują śródziemnomorskiej riwierze tego kraju. Jednym z piękniejszych zakątków Kraju Basków jest bardzo popularna wśród letnich urlopowiczów miejscowość Bakio. Jak w przypadku Opatiji, Góry Kantabryjskie sąsiadują tu z Oceanem Atlantyckim dostarczając nam niezapomnianych widoków. Temperatury w tym regionie Hiszpanii w ciągu miesięcy letnich oscylują w okolicy 25 stopni Celsjusza, a często są one nawet wyższe. Bakio słynie również z tak zwanej “Smoczej Skały”, czyli jednej z lokacji, w której nagrywano sceny hitowego serialu “Gra o Tron”. Smocza Skała to obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby spędzającej choć jeden dzień w tym miejscu. Kto wie: może w tym roku będziesz to właśnie ty?

3) Dania: wyspa Fanø

Wyobrażacie sobie plaże tak rozległe, że jeżdżą po nich autobusy? To nie fikcja, a rzeczywistość na jednej z duńskich wysp położonej na Morzu Północnym niedaleko miasta Esbjerg. Jeśli nie jesteście fanami upałów, tłumów, a swój urlop chcecie spędzić w urokliwym, acz raczej spokojnym miejscu, polecamy wyspę Fanø. Słynie ona z niezwykle szerokich, piaszczystych plaż, które trzeba przemierzać naprawdę sporo czasu, zanim dotrzemy do morza. To urokliwa wyspa, która jest stosunkowo mało “przekształcona” przez człowieka. Malutkie domki pokryte strzechą, albo biegające nam pod nogami urocze zające to tutaj norma. Brzmi jak istna sielanka, prawda?

1 Comment

Dodaj komentarz