Jakie filmy o podróżowaniu najlepiej wybrać?

Jakie filmy o podróżowaniu najlepiej wybrać?

Podróżowanie daje człowiekowi ogromną satysfakcję. Dzięki temu można poznać wiele nieznanych regionów. Jeżeli ktoś nie ma okazji do podróżowania, to może skorzystać z filmów, jakie o tej tematyce właśnie opowiadają. Oto kilka ciekawych propozycji.

Siedem lat w Tybecie

To jeden z najsłynniejszych filmów o podróżowaniu. Główną rolę gra Brad Pitt. Wiele lat temu ten film wyświetlany był w kinach. Aktualnie można go podziwiać na różnych serwisach streamingowych. Od czasu do czasu puszczany jest także w normalnej telewizji. To historia austriackiego himalaisty Heinricha Harrera, który udaje się na Nanga Parbat. To właśnie w tym miejscu zastaje go II wojna światowa. Główny bohater trafia do obozu jeńców wojennych, który umiejscowiony jest w Indiach. Z perspektywy bohatera można obserwować zmiany, jakie odgrywały się w tym kraju. W szczególności, jeżeli mowa jest o chińskiej agresji, która skierowana była w kierunku Tybetu.

Droga Życia

Główną rolę gra Martin Sheen, który wciela się w postać ojca, który udaje się do Hiszpanii, aby zidentyfikować zwłoki swojego syna. Młody mężczyzna zginął podczas pielgrzymki, którą odbywał Drogą Św. Jakuba. Główny bohater udaje się do Camino de Santiago, a dokładnie do liczącej około 774 kilometry Camino Francés. To właśnie tam ojciec postanawia przejść za swojego syna całą zaplanowaną trasę. Jest to nie lada wyczyn dla niego z dwóch powodów. Po pierwsze – starszy mężczyzna nigdy nie należał do religijnych osób. Po drugie – z własnym synem łączyły go dość szorstkie stosunki. Co ciekawe, wiele osób, po obejrzeniu tego filmu, postanowiło także wyruszyć tą samą trasą, jak główny bohater.

Sekretne życie Waltera Mitty

Film z 2013 roku, gdzie główną rolę gra uwielbiany komik – Ben Stiller. Skoro już o nim mowa, to warto zaznaczyć, że ma się do czynienia z filmem, który zaliczyć można do gatunku fantasy i komediodramat w jednym. Mitty ma poważne zadanie do wykonania. Musi odnaleźć fotografa i zdjęcie, które on wykonał, a jakie jest ważne dla magazynu w jakim na co dzień on pracuje. Jednak nie będzie to takie łatwe, ponieważ zdjęcie się zagubiło. Aby je odnaleźć, główny bohater będzie musiał zwiedzić sporą część świata, w tym Grenlandię, a nawet Islandię. Warto sprawdzić, czy bohaterowi udało się dotrwać do celu.

Wśród innych filmów, jakie można obejrzeć, jeżeli chodzi o podróżowanie, można wyróżnić m.in.:

  • Wszystko za życie z 2007 roku,
  • Choć goni nas czas z 2007 roku,
  • Everest z 2015 roku,
  • Thelma i Louise z 1991 roku,
  • Znikający punkt z 1971 roku.

Tak naprawdę jest wiele takich filmów, jakie są idealną propozycją dla tych wszystkich osób, jakie kochają podróżować.

Dodaj komentarz