Podróże dla singli – jak się bawić samemu?

Podróże dla singli – jak się bawić samemu?

Wycieczki to świetny sposób na podładowanie baterii i zrelaksowanie się po całym roku ciężkiej pracy. Jednak co jeśli nie mamy z kim wyjechać? Nie każdy może pochwalić się posiadaniem drugiej połówki. Z kolei nasi znajomi nie zawsze muszą mieć czas, chęci czy pieniędzy, żeby razem z nami wybrać się na wakacje. Pozostają nam dwie opcje: siedzieć w domu lub udać się w podróż samemu. Bardziej atrakcyjne mimo wszystko wydaje się to drugie rozwiązanie. Tylko czy podróże dla singli to dobry pomysł? Jakie są ich wady i zalety?

Plusy i minusy podróżowania samemu

Pewne wady są oczywiste i od razu przychodzą na myśl. Kiedy mamy chociaż nawet jednego tylko towarzysza podróży, czujemy się znacznie bezpieczniej. Wiemy, że jest ktoś, kto od razu by nam pomógł, gdyby coś się stało. Do tego od razu zauważy naszą nieoczekiwaną nieobecność. Podróżowanie samotnie mimo wszystko wciąż wiąże się z wieloma zagrożeniami, szczególnie dla kobiet. Do niektórych krajów (przede wszystkim arabskich) takie wycieczki będą kobietom albo odradzane, albo wręcz dla nich zabronione. Zresztą pomijając kwestie bezpieczeństwa, sama obecność drugiej osoby sprawia, że jest nam raźniej i nie czujemy się tak zagubieni w nowym miejscu. Mamy z kim porozmawiać, wymienić się opiniami i dzielić się radością. Nie oznacza to jednak, że podróże dla singli mają same minusy. Przede wszystkim wartościowa jest duża niezależność, którą dzięki temu zyskujemy. Nie musimy dopasowywać się do terminu, w którym inne osoby mają urlop, a do tego możemy pojechać gdzie tylko chcemy. Zwiedzamy także tylko to, co nam się podoba. Jeśli interesują nas wycieczki zorganizowane przez biura podróży, a przy tym nie skierowane bezpośrednio do singli, koszty zapewne będą większe. Jeśli jednak jesteśmy skłonni zająć się rezerwacją biletu na samolot czy hotelu samodzielnie, dużo oszczędzimy robiąc to tylko dla jednej osoby. Do tego podróżując samotnie będziemy mieli mniejsze opory przed nawiązywaniem nowych znajomości.

Formy aktywności dla singli

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie udać się na tradycyjne zwiedzanie jakiejś miejscowości lub relaksację nad morzem, ale także wycieczkę krajoznawczą czy rejs. Zwłaszcza te dwie ostatnie formy aktywności często organizowane są specjalnie z myślą o osobach podróżujących samodzielnie. Dzięki temu poznamy inne osoby, które są w podobnej sytuacji i nie będziemy wystawieni na widok szczęśliwych par przez całe wakacje. Będzie to także najprawdopodobniej tańsze rozwiązanie, niż wykupienie miejsca na typowym rejsie lub wycieczce.

Jak widać, podróże dla singli nie muszą być nudne czy smutne. Można świetnie się bawić będąc samemu, wystarczy tylko odrobina inwencji i dobre nastawienie.

Dodaj komentarz