Wakacje w Polsce 2020 – co zwiedzić?

Wakacje w Polsce 2020 – co zwiedzić?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że plany urlopowe milionów Polaków uległy całkowitej zmianie. Wiele osób zrezygnowało z zagranicznych wakacji na rzecz pobytu w rodzimych stronach. Zarówno tereny górskie, jak i nadmorskie są wręcz oblegane przez turystów, a branża turystyczna w Polsce nie powinna narzekać w tym momencie na brak zainteresowania. Jeśli jednak jeszcze nie wiesz, gdzie spędzisz wakacje, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji. Oto kilka ciekawych miejsc w Polsce, które możesz odwiedzić tym roku i zrekompensować sobie nieudany zagraniczny wyjazd.

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój to górska miejscowość, która znana jest przede wszystkim z uzdrowisk. Nie jest to jednak jedyna atrakcja, którą może poszczycić się to miejsce. Znajdują się tam atrakcje dla osób w każdym wieku, dlatego jest to dobry kierunek podróży dla całych rodzin. Czekają tam na nas turystyczne szlaki oraz góry. Dodatkowo przy odrobinie szczęścia można tam spotkać wiele dzikich gatunków zwierząt, które nie bytują w innych częściach naszego kraju. Koniecznie przejedź się też kolejką linowo-terenową, która zawiezie Cię na szczyt Góry Parkowej.

Bieszczady

A gdyby tak rzucić wszystko i jechać w Bieszczady? Każdy z nas z pewnością choć raz słyszał to powiedzenie. Nie powstało ono bez przyczyny, Bieszczady są bowiem jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Można tam spacerować po malowniczych łąkach, zdobywać szczyty i podziwiać jeziora. Jest to miejsce spokojne i idealne dla osób, które nie lubią tłumów i cenią sobie spokój na urlopie.

Warmia i Mazury

Te tereny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem turystów nawet przed wybuchem pandemii. Nie trzeba było nikogo za długo przekonywać do wycieczki w tamte tereny, ponieważ można tam skorzystać z wielu atrakcji i zobaczyć piękne widoki. Znajduje się tam wiele jezior, po których można pływać jachtami i żaglówkami, to prawdziwy raj dla miłośników spędzania czasu w taki sposób. Znajdują się tam też rezerwaty przyrody, w których żyją jelenie, bobry, borsuki i wiele innych zwierząt.

Dodaj komentarz