Boże Narodzenie za granicą

Boże Narodzenie za granicą

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu. Niektórzy z nas zastanawiają się jak w tym roku ozdobić choinkę i dom. Inni natomiast planują Boże Narodzenie za granicą. Coraz więcej osób wyjeżdża w okresie bożonarodzeniowym. Jeżeli również należysz do tej grupy, podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Słowacja

Możesz zacząć świętować nieco wcześniej u naszego sąsiada. Bożonarodzeniowy jarmark w Bratysławie wprawi cię w odpowiedni nastrój. Kończy się on zazwyczaj tuż przed świętami. Ponadto o tej porze roku deptak przy Dunaju nie będzie aż tak zatłoczony. Potem możesz wybrać się na słowackie stoki. Możesz także przedłużyć swoją wycieczkę i udać się do Wiednia. Słynie on ze słodkości, a w czasie Świąt Bożego Narodzenia każdy może sobie na nie pozwolić. Do Wiednia dojedziesz z Bratysławy autem, pociągiem lub autobusem w około godzinę.

Włochy

Boże Narodzenie za granicą jest dobrym wyborem dla tych, którzy chcą uniknąć świątecznego szaleństwa dookoła. Taki spokój zapewnią ci włoskie miasteczka w Dolomitach. Mają one niepowtarzalny urok i choć czuć magię świąt, nie przytłacza ona na każdym kroku. Włochy zachęcają też rozświetloną blaskiem katedry i placu Doumo choinką oraz zakupami. Wystawy są tak piękne, że samo ich oglądanie wprawia w pozytywny nastrój. Z okazji Bożego Narodzenia spróbuj też prawdziwy frykas – ciasta panettone di natale. Z Mediolanu możesz wyskoczyć też na narty, na przykład do Cervinii lub Montecampione. Jeśli martwisz się, że nie odłożysz odpowiednich oszczędności na wyjazd możesz wziąć na ten cel kredyt. Czasami w ostatniej chwili uświadamiamy sobie, że wolelibyśmy uniknąć całego tego świątecznego  zgiełku. Uciec gdzieś daleko i spędzić święta po swojemu. Kredyt lub szybka pożyczka umożliwią ci to, nawet jeżeli prędzej nie byłeś przygotowany.

Niemcy

Na święta możesz również wybrać się do Berlina. Wszystko jest tam cudownie oświetlone i udekorowane. Koniecznie spróbuj imbirowych wypieków, strucli czy pierników. Święta w Berlinie nie mogą się bez nich odbyć. Jeśli chcesz przyjechać wcześniej, możesz wybrać się na berlińskie targi bożonarodzeniowe. Nie tylko nacieszysz swoje oczy i napełnisz brzuch. Bo też miał okazję obejrzeć różne wydarzenia artystyczne, które towarzyszą targom.

Hiszpania

Jeśli marzysz o nieco bardziej egzotycznym świętowaniu wybierz odpoczynek na Teneryfie. Nie wszędzie doświadczysz upałów o tej porze roku. Jednak temperatura ok. 18-20 stopni to standard. Hiszpańska wyspa jest świetnym wyborem dla tych, którzy mają ochotę na odmianę. Zrób sobie przerwę od karpia i spędź Boże Narodzenie za granicą.

Dodaj komentarz