Co warto zwiedzić we Lwowie

Co warto zwiedzić we Lwowie

Lwów jest miastem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Słuchając historycznych opowieści wielu z nas pragnie poznać miejsca, które są w nich wspominane. Fakt, że Lwów należał kiedyś do Polski jeszcze bardziej wzbudza sentyment turystów. Co warto zwiedzić we Lwowie, kiedy już się tam znajdziemy? Oto kilka propozycji.

Co warto zwiedzić we Lwowie? Zacznij od Rynku

Jeżeli zastanawiasz się, co warto zwiedzić we Lwowie i nie masz jeszcze sprecyzowanego planu zacznij od Rynku. Jest on otoczony 44 pięknymi kamienicami, które reprezentują różne style architektoniczne. Można w nich dostrzec długą i różnorodną historię miasta oraz jego wielokulturowości. Wśród budynków na szczególną uwagę zasługuje m.in.: renesansowa kamienica Bandinellich, w której mieści się dziś oddział Muzeum Historycznego. W związku z tym, że kamienica należała do włoskiego rodu można dostrzec tu klasyczne renesansowe Włoskie Podwórko, inaczej mówiąc dziedziniec z piętrowymi krużgankami.

Mówiąc o Rynku nie sposób pominąć Ratusza. Warto udać się na liczącą prawie 60 metrów wieżę ratuszową, by podziwiać panoramę miasta i zorientować się, co i gdzie się znajduje. Jest to świetny punkt widokowy, z którego możecie zaplanować dalszą wycieczkę po mieście. Warto także udać się do jednego z wielu lokali – każdy z nich zachęca swoim wystrojem i atmosferą. Największym powodzeniem cieszy się jednak kultowa knajpka „Kopalnia Kawy”. Warto tu zajrzeć, nie tylko dla samej kawy, ale także dla sprzętów oraz rozchodzącego się tu zapachu. Wchodząc do Kopalni Kawy możesz odnieść wrażenie, że kawa jest wręcz produkowana na twoich oczach. Z jednej strony miesza się ziarna, natomiast z drugiej można kupić kawę na wagę, a wszystko to otoczone jest niezwykłym aromatem. Piwnice zostały zaprojektowane na wzór kopalni, więc nazwa Kopalnia Kawy zdecydowanie tu pasuje. Jeśli zastanawiałeś się, co warto zwiedzić we Lwowie to Kopalnia Kawy na pewno będzie dobrym pomysłem.

Co zwiedzić we Lwowie – Browar Lwowski

Była popołudniowa kawa, więc teraz czas na browar. Jest to atrakcja dla smakoszy piwa, którzy za ok. 5 zł mają możliwość zwiedzenia Muzeum Browarnictwa oraz degustacji lwowskiego browaru. Warto wspomnieć, że miejsce to należało kiedyś do Polaków. Niegdyś piwo było tutaj warzone przez jezuitów dla własnych potrzeb. Po tym jak zaczęli oni częstować swoim trunkiem ważniejszych gości, browar zyskiwał coraz większą popularność i rozpoczęła się produkcja na większą skalę. Po I rozbiorze Polski i zajęciu Lwowa przez Austriaków, browar przeszedł w ręce prywatne. Obecnie należy do koncernu Carlsberg i produkuje się w nim m.in. znane piwo 1715.

Co zwiedzić we Lwowie – Opera Lwowska

Jeżeli lubisz sztukę, to koniecznie odwiedź Operę. Budynek Opery przez wielu uważany jest za jeden z najpiękniejszych, a nawet najpiękniejszy w Europie. Opera zachwyca swoja okazałością, architekturą, ciekawą elewacją, dekoracjami, rzeźbami, ale tez fantastycznym wnętrzem. Warto zwieńczyć zwiedzanie wspaniałym spektaklem, więc prędzej dowiedz się w jakich godzinach się one odbywają.

To cudowne miasto ma do zaoferowania jeszcze wiele atrakcji. Jednak kiedy zastanawiasz się, co warto zwiedzić we Lwowie spróbuj zacząć od wyżej opisanych miejsc. Na pewno się nie zawiedziesz, a w międzyczasie zaplanujesz dalszą drogę.

Dodaj komentarz