Wakacje na Filipinach – najciekawsze miejsca Filipin

Wakacje na Filipinach – najciekawsze miejsca Filipin

Filipiny w ostatnich latach zyskują na popularności. Coraz więcej turystów właśnie tam planuje spędzić swoje wakacje. Całkiem możliwe, że wpływ na to ma wyspiarska forma kraju i cudowne krajobrazy. Każda z wysp ma do zaoferowania coś ciekawego. Jeżeli ty również chcesz spędzić wakacje na Filipinach, podpowiemy, gdzie warto się wybrać, by urlop był udany.

Wakacje na Filipinach – Bohol

– Chocolate Hills (Czekoladowe Wzgórza) to jedna z najpopularniejszych atrakcji Filipin. Czekoladowe wzgórza znajdują się na wyspie Bohol i zajmują powierzchnię około 50 kilometrów kwadratowych. Blisko 1300 pagórków sprawia niesamowite wrażenie, tym bardziej, że wszystkie mają niemal idealnie stożkowy kształt. Nazwa wzgórz wzięła się od koloru, jaki przybierają one w porze suchej –właśnie wtedy stają się one brązowe i tworzą niezwykle malowniczy krajobraz.

– Loboc to mała miejscowość położona nad malowniczą rzeką. Słynie ona z rejsów statkami restauracyjnymi, w czasie których możesz podziwiać dziką przyrodę. Jednocześnie możesz zjeść pyszny, regionalny posiłek.

– Tarsier Sanctuary to leśny rezerwat przyrody. Został on stworzony w celu ochrony zagrożonego gatunku uroczych małpek – Terasjuszy. W rezerwacie można udać się na krótki trekking w lesie deszczowym w poszukiwaniu owych małpek. Żyją one tu na wolności, w swoim naturalnym środowisku, a spotkanie z nimi będzie na pewno ekscytujące. Małpka jest bardzo mała – mieści się w dłoni dorosłej osoby. Ma ona jednak nieproporcjonalnie duże oczy, co sprawia, że niektórzy porównują ją do Gremlinów (stworków z filmu). Spotkanie z Terasjuszami będzie wspaniałą przygodą zwłaszcza dla najmłodszych turystów.

Wakacje na Filipinach – Cebu

– Cebu City jest największym miastem na wyspie Cebu. Jest nowoczesne i tętni miejskim życiem. Wielu mieszkańców Filipin pragnie tutaj zamieszkać. W Cebu City znajduje się duży port morski oraz międzynarodowe lotnisko. Jest to miejsce, z którego możesz trafić do wielu innych atrakcji. Znajdziesz tutaj także kilka przyzwoitych plaż, więc będzie gdzie poleniuchować.

– Moalboal w porównaniu do poprzedniego, jest niewielkim miasteczkiem. Samo w sobie nie jest ono zbyt interesujące, jednak wokół niego kryje się mnóstwo pięknych miejsc. Położone w pobliżu miasteczka plaże oraz kryjąca się pod wodą rafa koralowa są warte odwiedzenia. Rafa koralowa zaczyna się zaledwie 20-30 metrów od linii brzegowej. Wielkim plusem jest bardzo łatwy dostęp do rafy dla osób nurkujących. Jeśli zatem lubisz zwiedzać podwodny świat tutaj na pewno będziesz miał taką możliwość. Wśród stworzeń morskich, które można tu zobaczyć, szczególną uwagę zwracają olbrzymie ławice sardynek. Na pewno będzie to niezapomniany widok.

– Wodospady Kawasan są kolejnym miejscem, które koniecznie musisz odwiedzić będąc na Cebu. Znajdują się one 20 kilometrów na południe od miasteczka Moalboal. Poza kąpielą w orzeźwiającej wodzie i podziwianiem spektakularnej przyrody możesz także spróbować swoich sił w canyoningu. Nazwa canyoning odnosi się do kanionu, w którym płynie rzeka. Po drodze musisz stawić czoło różnym przeszkodom, takim jak jaskinie, wodospady, ciasne przesmyki czy wąwozy. Jest to idealna forma rozrywki dla tych, którzy lubią sport na świeżym powietrzu i adrenalinę – nie da się uniknąć wysiłku fizycznego podczas canyoningu.

– Oslob to kilka niewielkich wiosek położonych w południowej części wyspy Cebu. Swoją popularność zawdzięcza możliwości obserwowania, a nawet pływania z rekinami wielorybimi. Spotkanie z największymi na świecie rybami na pewno będzie niezapomniane. Rekin wielorybi jest bardzo łagodny i niegroźny dla człowieka, dlatego nie musisz się go obawiać.

Wakacje na Filipinach – Luzon

– Banaue to górskie miasteczko położone w północnej części wyspy Luzon. Na zboczach gór wokół niego można podziwiać cudowne tarasy ryżowe. Są to najpopularniejsze tarasy ryżowe na Filipinach, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– Donsol jest położone na południowym krańcu wyspy Luzon. Miasto jest uznawane za światową stolicę obserwacji rekinów wielorybich. Okoliczne wody, które są bogate w plankton co roku, między styczniem, a majem przyciągają rekiny. Aby je zobaczyć najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie łodzi i wypłynięcie na ocean. Po znalezieniu rekina możesz wskoczyć do wody w masce i płetwach oraz podziwiać go z bliska.

– Hundred Islands to Park Narodowy na zachodnim wybrzeżu wyspy. Na terenie parku znajdują się 124 małe wysepki, z których tylko trzy są zamieszkane. Główną atrakcją tego miejsca jest eksploracja wysepek i plaż poruszając się łodzią lub kajakiem.Na zamieszkanych wyspach możesz zatrzymać się w którymś z pensjonatów. Natomiast na kilku pozostałych wyspach możesz nocować w namiocie na plaży – możesz je wypożyczyć na miejscu.

– Mayon to jedna z najpopularniejszych atrakcji wyspy. Jest to najaktywniejszy wulkan na Filipinach. Ma on wysokość 2463 metrów n.p.m. Ponadto jest on uznawany za jeden z najpiękniejszych wulkanów na świecie z uwagi na swój niemal idealnie symetryczny stożkowy kształt. Na szczyt wulkanu można wejść, jednak wymaga to trzydniowej wyprawy oraz spędzenia dwóch nocy w namiocie. Dla niektórych nocleg na zboczu wulkanu, na wysokości około 1900 m. będzie na pewno przygodą życia. Podróż na szczyt nie należy do najłatwiejszych – zwłaszcza najwyżej położony fragment trasy wymaga wyjątkowej kondycji i choć podstawowych umiejętności wspinaczkowych. Oczywiście wyprawa nie może odbyć się bez przewodnika – możesz go zorganizować w pobliskim mieście Legazpi. W tym samym miejscu możesz się zaopatrzyć w ekwipunek potrzebny podczas wyprawy.

Wakacje na Filipinach zapewnią ci wiele atrakcji i emocji. Niezależnie od tego czy chcesz wypocząć czy spędzić aktywnie czas podczas wycieczek na pewno będziesz zadowolony.

Dodaj komentarz